Nerimą gali jausti kiekvienas žmogus, kuomet išgyvena tam tikrą periodą. Tačiau yra žmonių, kurie gali jausti nerimą ir depresiją be jokios priežasties, todėl jiems yra reikalinga pagalba. Gydymas su vaistais gali būti naudingas, kad būtų susidorojama su problemomis.
Xanax yra receptinis vaistas, kuris naudojamas nerimui gydyti.
Kas yra Xanax?
Tai alprazolamas ir yra benzodiazepino rūšis. Jis sumažina neurotransmiterių vystymąsi centrinėje nervų sistemoje, suteikia raminantį poveikį ir dažnai yra skiriamas, kad būtų išgydomos miego problemos ir nerimo, panikos gydymui.
Dozavimas skiriasi nuo žmogaus amžiaus, lyties, svorio ir sveikatos būklės. Vartojamas tablečių pavidalu.
Ar saugu vartoti Xanax?
Xanax yra saugus vartoti, jeigu yra vartojama pagal tai, kaip yra nurodyta. Tačiau jis turėtų būti vartojamas tik ribotą laiką, nes ilgesnis vartojimas gali sukelti riziką, kad vartojantis asmuo susirgs Alzheimerio liga.
Jo taip pat nerekomenduojama maišyti su kitais vaistais. Jokiais būdais negalima vartoti alkoholinių gėrimų ir kitų depresantų. Tai gali sukelti kvėpavimo slopinimą ir mirtį.
Nuo per didelio suvartojimo yra tikimybė perdozuoti.
Ar Xanax sukelia priklausomybę?
Pastovus Xanax vartojimas gali sukelti priklausomybę. Xanax veikia padidindamas GABA gamybą žmogaus smegenyse. Kuomet nustojama vartoti Xanax, smegenys negali pačios pasigaminti reikiamo kiekio GABA. Dėl to gali atsirasti nemalonūs abstinencijos simptomai, dėl kurių žmogus toliau norės vartoti vaistus.
Žmonės gali tapti priklausomi vos nuo 3 – 4 savaičių vartojimo. Dėl šių priežasčių psichiatras gali rekomenduoti vartoti vaistą savo pacientams ne ilgiau nei 1 – 2 savaites. Ilgesnio vartojimo metu gali ugdytis tolerancija ir prireiks didesnių dozių.
Xanax piktnaudžiavimo požymiai
Kad esate priklausomi nuo Xanax, gali rodyti šie požymiai:
- Ilgas miegas.
- Mieguistumas.
- Galvos skausmai.
- Energijos trūkumas.
- Pasitraukimas iš visuomenės.
- Bandymas gauti šį receptą iš gydytojų.
- Finansiniai klausimai.
- Nebeužtenka tos veiklos, kuri visuomet patikdavo.
- Nerimą keliantys santykiai.
- Sunkumai su koordinacija.
- Neaiški kalba.
- Sausa burna.
Jeigu nustojote vartoti, tuomet gali pasireikšti ir abstinencijos požymiai:
- Irzlumas.
- Sunku užmigti.
- Neramumas.
- Skausmas.
- Silpnumas.
- Neryškus matymas.
- Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis.