Ar virtuvė Jūsų namuose patinka Jums patiems?

virtuvės baldai pagal užsakymąAplinka, kurioje būname kiekvieną dieną, tampa tokia įprasta, kad kartais net nesusimąstome, jog galėtume joje jaustis geriau. Stabtelėkite ir įvertinkite, ar savo namuose jaučiatės patogiai ir jaukiai? Pavyzdžiui, ar virtuvė Jūsų namuose yra šeimos susibūrimų centras, ar tik kambarys, kuriame reikia nuolat tvarkytis ir dirbti? Tai, kokios asociacijos kyla pagalvojus apie skirtingus namų kampelius, gali atskleisti mūsų savijautą, pomėgius ir net problemas. Bet juk namai yra mūsų tvirtovė, turėtume juose jaustis saugūs ir ramūs, todėl specialistai pabrėžia, kad kartais vos kelių detalių pakeitimas gali pakeisti mūsų savijautą.

Ergonomika: patogumas labai svarbu

Pagalvokite, kiek veiksmų kasdien atliekate automatiškai, net negalvodami apie juos. Jeigu Jums virtuvėje stalviršis yra per žemas, tai kiekvienąkart gamindami maistą susikūprinate, jei per aukštas – pavargsta rankos. Jeigu indus laikote giliose spintelėse ir kiekvieną kartą, kai juos norite pasiekti, tenka iškraustyti pusę spintelės – tai taip pat erzina. Virtuvė yra ta erdvė, kurioje viskas turėtų būti lengvai pasiekiama ir matoma. O kiekvienas trukdis sukelia diskomfortą, su kuriuo taikstotės diena iš dienos. Būtent todėl specialistai pataria gerai apgalvoti virtuvės išplanavimą ir baldų funkcionalumą. Tai yra erdvė, kurioje būname ir dirbame kiekvieną dieną, vadinasi, su bet kokiu joje esančiu trūkumu taip pat susiduriame kasdien.

Nedideli pakeitimai – žymūs rezultatai

Kartais pakanka pakeisti vos kelias detales ir jau galima jaustis daug patogiau. Jeigu kasdien gamindami maistą ar virdami kavą jaučiatės nepatenkinti, įdėmiai stebėkite, kas Jus erzina. Gali būti, kad pakaks arbatinuką pastatyti ant kitos spintelės, ar nuimti užuolaidas, dėl kurių visada trūksta šviesos. Smulkios detalės, kurioms neteikiame daug dėmesio, gali labai daug pakeisti. Blankioje virtuvėje naujos ryškių spalvų servetėlės ar pagalvėlės ant kėdžių pagyvins aplinką, atitrauktas nuo sienos stalas pakeis erdvę ir panašiai… O gal reikia pakeisti šaldytuvo dureles, kad jos atsidarytų į kitą pusę? Tokie „kosmetiniai“ pakeitimai gali sukurti visiškai naują aplinką ir didesnį komfortą, nes panaikinsite nepatogumus, kurie erzina kiekvieną mielą dieną.

Pasidomėkite naujovėmis

Kita vertus, su „kosmetiniais“ pakeitimais toli nenueisi. Galbūt pats laikas įsirengti savo svajonių virtuvę? Pasižiūrėkite baldų katalogus, interjero žurnalus – pamatysite, kiek įdomių sprendimų yra sukūrę profesionalai. Įmonės, kurios gamina baldus pagal užsakymą, gali išpildyti visas klientų užgaidas. Nestandartiniai baldai yra projektuojami atsižvelgiant į kliento poreikius, patalpos dydį, finansines galimybes. Be to, baldų dizaineris pasiūlys ir tokių sprendimų, apie kuriuos patys nesusimąstytumėte. Dabar galimybės yra tikrai plačios, tereikia apsispręsti, ko norite, ir nebesitaikstyti su nepatogumais.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.