Ar papildai sportui skirti tik sportuojantiems?

papildai

Šiais laikais išties platus maisto papildų pasirinkimas. Sportu užsiimantys žmonės taip pat turi atskirus būtent sportuojantiems skirtus papildus, tokius kaip proteino milteliai, aminorūgštys, kreatino papildai ir kt. Tačiau ar papildai sportui gali būti vartojami tik sportuojančių žmonių? Kuo jie gali būti naudingi? Plačiau apžvelgsime vieną sporto papildų rūšį – proteino miltelius.

Kas yra proteinas?

Proteinas, kitaip dar vadinamas baltymais, yra svarbus makroelementas, naudojamas kaip organizmo statybinė, atstatomoji ir svarbiausias gyvybines funkcijas palaikanti medžiaga. Baltymai yra kiekvienos ląstelės, audinio ar organo dalis mūsų kūne. Tokie kūno struktūriniai komponentai kaip oda, raumenys, kaulai, organai ir kt. didele dalimi sudaryti baltymų. Daugelis hormonų bei fermentų, veikiančių organizmo procesus ir chemines reakcijas taip pat yra sudaryti iš baltymų. Proteinas taipogi stiprina bendrą organizmo imunitetą. Baltymai randami tiek gyvūlinės, tiek augalinės kilmės maisto produktuose. Taip pat yra pačių įvairiausių proteino papildų, kurie kartais gali būti ir kaip alternatyva baltyminiam maistui.

Proteino papildai sportuojantiems

Sportuojant net du – tris kartus padidėja baltyminio maisto poreikis organizme, todėl dažniausiai proteino papildai yra rekomenduojami sportuojantiems. Vartojant tiek baltyminį maistą, tiek papildus atsiranda daugiau energijos, sporto salėje galima sulaukti greitesnių ir efektyvesnių rezultatų, greičiau pašalinti nereikalingus riebalus, lengviau atsistatyti po treniruotės, stiprėja imunitetas, gerėja savijauta. Proteino papildai greičiau organizmo pasisavinami nei baltyminis maistas, juos patogu naudoti, todėl galima visur nešiotis su savimi ir vartoti vos tik prireikus. Visgi reikėtų žinoti savo paros baltymų normą ir stengtis nevartoti pernelyg didelių kiekių. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad pagrindinis baltymų šaltinis turėtų būti maistas.

Ar nesportuojantys taip pat gali vartoti?

Dažnai iškyla klausimas nesportuojantiems ar jie gali vartoti proteino kokteilius. Juos vartoti galima jeigu mityba nėra visavertė, baltymų nėra gaunama pakankamai su maistu. Taip pat būna įvairių sveikatos sutrikimų dėl kurių būtina suvartoti daugiau baltymų. Pavyzdžiui, jeigu esate patyrę raumenų traumą ir reikia greitesnio raumenų atsistatymo, proteino kokteiliai gali jums labai pagelbėti. Kartais tokio gėrimo gali prireikti ir vaikams, jeigu dėl baltymų trūkumo sutrinka ų augimas. Vyresnio amžiaus žmonėms taip pat reikalingas maistas turintis daugiau baltymų, dalį jų galima gauti iš baltyminių kokteilių. Jeigu jaučiate, kad nesuvartojate pakankamai baltymų su maistu paroje, dažnai trūksta energijos arba jūsų sveikatos būklė reikalauja didesnio baltymų vartojimo tuomet drąsiai galite išbandyti proteino papildus.

Energy-mix.eu aukščiausios kokybės proteinas

Energy-mix.eu parduodami aukščiausios kokybės išrūgų baltymai. Juose yra įvairių organizmui reikalingų mineralų, vitaminas B12, be GMO ir gliuteno. Energy-mix.eu proteinas skirtas tiek sportuojantiems, tiek baltymų naudą suprantantiems žmonėms. Tai skanus ir sveikas būdas papildyti organizmo baltymų atsargas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.