Ar atsinaujinote pirmosios pagalbos vaistinėlę? Rinkinyje privalo būti gyvybiškai svarbi priemonė

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 2020 m. gruodžio 10 d. įsakymą, nuo 2022 m. sausio 1 d., pirmosios pagalbos vaistinėlės rinkinys, kurį kiekvienas vairuotojas privalo turėti savo automobiliuose, turi atitikti naujus reikalavimus. Viena iš pagrindinių naujovių vaistinėlėje – medicininis turniketas.

Medicininis turniketas, tai aparatas skirtas arterijai ar venai suspausti. Turniketas yra skirtas stipraus kraujavimo stabdymui, gyvatės nuodų plitimo po įkandimo prevencijai, pagalbai iš venos imant kraujo mėginius arba leidžiant į veną vaistus.

Esant kraujavimui, turniketas turėtų būti naudojamas tik kraštutiniu atveju, kai kraujavimas yra toks stiprus, kad kelia grėsmę sužeisto žmogaus gyvybei ir negali būti sustabdytas tiesioginiu, paprastu spaudimu.

Gyvatės įkandimo atveju turniketą galima prispausti vidutinišku stiprumu, kad būtų užkirstas kelias nuodų plitimui, nesustabdant arterinės kraujotakos.

Atliekant injekciją į veną, laisvai uždėtas turniketas slopina kraujo tekėjimą paviršinėse venose, todėl jos tampa ryškesnės, galima lengvai rasti tikslią veną injekcijai.

Kodėl vaistinėlėse privaloma turėti turniketą? Šiais laikais automobilių  avarijų skaičius yra be galo didelis. Gatvėse daugėja neatsakingų vairuotojų ar neblaivių vairuotojų. Net jeigu jūs nesate toks, tai nereiškia, jog negalite nuo tokių nukentėti.

Tarkime, kad patekote į siaubingą automobilio avariją ir nukentėjo jūsų keleivis. Žmogus stipriai kraujuoja iš arterinės venos, gresia galūnės netekimas. Esant tokioms aplinkybėms, padėti gali tik skubus turniketo panaudojimas, siekiant sustabdyti sužeistojo kraujotaką. Bandant kraujavimą stabdyti paprastu tvarsčiu, medžiagos atplaiša ar spaudimu ranka – spaudžiamosios jėgos nepakanka, todėl sužeistasis gali labai greitai mirtinai nukraujuoti nespėjus atvykti profesionaliai, greitajai medicininei pagalbai.

Išvadų ekstrapoliacija visoje šalyje rodo, kad įvykus sužeidimui ir stipriai kraujuojant, į pagalbą pasitelkiant turniketą galima išgelbėti daug gyvybių. Atsižvelgiant į šias išvadas, turniketų prieinamumas ir ankstyvas integravimas į naująsias pirmosios pagalbos vaistinėles gali atlikti svarbų vaidmenį mažinant mirčių nuo sužalojimų bei automobilių avarijų skaičių.

Atnaujintose, privalomose automobilinėse pirmosios pagalbos vaistinėlėse rasite 2 vnt. Turniketų. Įsigyti atnaujintas vaistinėles galite įsigyti iš vaistineles24.lt

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.