Alytaus notarai: kaip rasti patikimą notarą?

notarai Alytuje
Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Notaro gali prireikti įvairiuose gyvenimo atvejuose. Dažniausiai notaras liudija finansinius sandorius, hipotekas, paskolas, dovanojimus ir pan. Nesvarbu, kokiame mieste gyvenate, Jūsų miesto notaras tikrai gali pagelbėti ir paliudyti sandorius. Alytaus notarai ar Vilniaus notarai teikia  tas pačias paslaugas, tad prireikus notaro paslaugų, visuomet jas galite gauti ir savo mieste.

Ar svarbu, kur notaras dirba?

Jeigu anksčiau Jums nereikėjo notaro paslaugų, gali būti, kad ne žinote, jog notarai iš tiesų teikia tokias pačias paslaugas, nepriklausomai nuo to, kokiame mieste jie dirba. Todėl net jeigu gyvenate mažesniame mieste, nebūtina ieškoti notarų biuro sostinėje, nes visas paslaugas galite gauti daug arčiau namų. Jos bus suteiktos kokybiškai ir oficialios. 

Šiandien notarai kai kurias paslaugas netgi teikia nuotoliniu būdu. Turint kvalifikuotą elektroninį parašą, galima surengti pirkimo-pardavimo sandorio pasirašymą ar kitą pasirašymą nuotoliniu būdu. Tam reikalinga su notaru susitikti per virtualų vaizdo pokalbį, o patį sandorį pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu. Tokiam sandoriui tuomet visai nebūtina, kad notaras dirbtų Jūsų mieste.

Tačiau kai kuriais atvejais galima kreiptis tik į konkretų notarą. Pavyzdžiui, jeigu reikalingos paveldėjimo paslaugos. Paprastai tvarka yra tokia, kad mirus žmogui, jo paveldėjimo klausimai tvarkomi tame notarų biure, kuriame žmogus buvo parašęs testamentą. Tad jeigu  Alytaus notarai tvarkė žmogaus testamentą, pas juos reikėtų kreiptis ir testamento paveldėtojams. Kai žmogus nėra parašęs testamento, tuomet jo turto paveldėjimo klausimai tvarkomi notarų biure tame mieste, kuriame buvo jo deklaruota gyvenamoji vieta. Įprastai mieste yra paskirstyta, kokių teritorijų klausimus dėl paveldėjimo, koks notaras prižiūri.

Kaip pasirinkti notarą?

Jeigu Jums reikalingi Alytaus notarai rinkitės tą notarą, kuris yra arčiausiai Jūsų. Dažniausiai tai yra patogiausias pasirinkimas. O jeigu reikalingos paslaugos itin greitai, tiesiog pasidomėkite, kuris notarų biuras Jūsų mieste gali priimti Jus greičiausiai ir rinkitės pagal tai.

Jeigu niekuomet nesinaudojote notaro paslaugomis, nepamirškite pasitikrinti, ar Jūsų pasirinktas notaras turi įgaliojimus. Lietuvos notarų namai skelbia visus notarus, kurie oficialiai gali teikti Lietuvoje notarų paslaugas. Čia galite rasti ir visus Jūsų mieste dirbančius notarus.

O jei turite pažįstamų, kuriems jau buvo reikalingos notaro paslaugos, galite paklausti rekomendacijų. Notarų biuro kontaktai dažniausiai yra ir internete, šalia kurių galima rasti ir atsiliepimų apie konkretų notarų biurą. Jie taip pat gali padėti išsirinkti patikimą notarą.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *