Alpakų vilnos drabužiai ir jų savybės

alpakų vilna 

Vilna – viena labiausiai vertinamų medžiagų, kuri ypatingai pasitarnauja žiemą, kai šalta ir norisi ilgaamžių, aukštos kokybės drabužių, apsaugančių nuo oro kaitos. Visgi ne paslaptis, kad vilna daugeliui graužia odą, kai kurie jos gaminiai yra ganėtinai stori ir nepraktiški, o ją išskalbti sudėtinga. Puiki alternatyva – alpakų vilnos drabužiai. Kodėl verta juos rinktis ir kokiomis savybėmis išsiskiria alpakų vilna?

Alpakų vilna turi daugybę atspalvių

Alpakos – vieninteliai gyvūnai pasaulyje, kurių vilna gali turėti 22 spalvas ir dar daugiau jų atspalvių. Tai reiškia, kad jų siūlų nereikia dažyti ir galite išgauti natūralius, stilingai atrodančius skirtingus atspalvius. Tai padeda sukurti geresnio dizaino drabužius, žaisti jų spalvomis, jas maišyti ir atrasti itin įdomius raštus.

Švelnumas

Dar vienas alpakų vilnos privalumas yra tas, kad skirtingai nei avių, ši vilna negraužia ir yra kur kas švelnesnė. Dažnai sakoma, kad alpakų vilnos drabužiai yra minkštesni ir tvirtesni už kašmyro ir blizga kaip šilkas. Tai drabužiams suteikia prabangią išvaizdą, todėl su jais visuomet atrodysite gerai.

Neturi kvapo

Alpakų vilna neturi lanolino, kuris sukelia avies vilnai būdingą nemalonų kvapą. Vieni žmonės šį kvapą pakenčia, kitiems jis itin nemalonus. Be to, kitų gyvūnų vilnoje dažnai veisiasi mikroskopinės vilnos erkutės, kurios gali nešioti įvairias ligas. Dėvėdami drabužius iš alpakų vilnos šių nemalonumų išvengsite.

Atspari trinčiai

Alpakų vilnos darbužiai yra patvaresni ir labiau atsparūs trinčiai. Juos galite nešioti ilgai ir jų išvaizda vis tiek išlieka tarsi nauja. Kadangi alpakų vilna neturi lanolino, ji kur kas geriau palaiko puikią būklę, nesivelia į gumuliukus.

Plonesni siūlai

Alpakų vilnos siūlai yra plonesni ir švelnesni, todėl iš jos pagaminti drabužiai yra tokie pat šilti kaip įprastos vilnos, tačiau yra lengvesni, malonesni nešioti.

Patvari

Gerai prižiūrint, alpakų vilnos drabužiai nesitraukia ir neišblunka. Užtenka juos skalbti ir skalauti rankomis, 30 laipsnių temperatūroje. Drabužius rekomenduojama džiovinti lauke, jei neturite šios galimybės, galite tai daryti ir kambaryje, patiesus ant džiovyklės. Jokiu būdu nelyginti.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.