Advokatai: kaip išsirinkti specialistą?

advokataiŠiuo metu Lietuvoje yra šiek tiek daugiau nei 150 kontorų, teikiančių teisines paslaugas, ir apie 1 500 advokatų, kurie specializuojasi įvairiose teisės srityse. Tad natūralu, kad, esant tokiai didelei pasiūlai, paprastam žmogui išties sudėtinga atrasti specialistą, kuris pateisintų jo lūkesčius ir būtų „įkandamas“ piniginei. Taip, būtent kaina dažniausiai nulemia specialisto pasirinkimą, tačiau didžiausią dėmesį reiktų skirti advokato patirčiai bei paslaugų kokybei.

Kas lemia advokato paslaugų kainą?

Renkantis advokatą, būtina įvertinti jo darbinę patirtį ir turimas žinias, kurios sukaupiamos per gana ilgus darbo metus. Šie kriterijai turi daugiausiai įtakos teikiamų paslaugų įkainiams. Be to, geriau žinomi advokatai yra brangesni, todėl teks mokėti ir už advokato reputaciją. Pavyzdžiui, pakankamai garsus advokatas už vieną savo darbo valandą gali paprašyti 200-300 eurų, mažiau žinomo advokato valanda kainuoja 60-70 eurų. Taigi, skirtumas išties didelis. Norintiems sutaupyti puikus pasirinkimas gali būti advokatų kontora, tačiau jei jums reikalingos išties labai kokybiškos teisinės paslaugos vertėtų rinktis brangesnį specialistą. Žinoma, negalima teigti, kad mažesnę darbo patirtį turintis specialistas yra niekam tikęs. Tikrai ne, tačiau nusprendę bendradarbiauti su mažiau patyrusiu advokatu tiesiog rizikuojate savo sėkme teisme.

Patirtis konkrečioje teisės srityje

Turbūt yra tekę girdėti liaudies patarlę – devyni amatai, dešimtas badas. Teisės sričių yra išties daug:  šeimos teisė, baudžiamoji teisė, mokesčių teisė, darbo teisė ir t.t. Taigi, natūralu, kad vienas advokatas negali išmanyti visų sričių. Paprastai advokatai specializuojasi vienoje ar keliose teisinėse srityse, todėl rinkitės savo srities specialistą. Be to nepamirškite pasidomėti jo nagrinėtomis bylomis ir jų baigtimis.

Žmogiškumas advokatams nesvetimas

Renkantis advokatą, būtina įvertinti ir jo asmenines savybes. Išties geras specialistas supranta, kad nėra blogų klausimų, todėl yra visada pasirengęs atsakyti į jus dominančius klausimus, išaiškinti teisinius procesus ir galimas teismo baigtis. Profesionalas visada yra punktualus, neskubina kliento ir pokalbio tikrai nepradeda nuo pinigų temos. Tad būtinai susitikite su advokatu iš anksto ir įvertinkite ar jo bendravimo stilius ir elgsena jums yra priimtini.

Kur ieškoti advokato?

Paprasčiausias ir greičiausias būdas rasti advokatą – internetas.  Virtualioje erdvėje galėsite susirasti ne vieną ir ne du specialistus, juos palyginti ir pasirinkti optimaliausiai jūsų lūkesčius atitinkantį advokatą. Kitas variantas – artimieji ir draugai, paklausinėkite, gal ir jiems teko pasinaudoti advokato paslaugomis, gal jie gali parekomenduoti gerą specialistą.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.