Jokia paslaptis, kad keičiantis metų laikams, reikia galvoti ir apie sezoninių padangų keitimą. Visai nesvarbu ar yra keičiamos vasarinės padangos ar žieminės, tačiau svarbu žinoti apie jų laikymą, ne sezono metu. Dažniausiai padangas permontuoja profesionalai, tačiau jas vis tiek reikia atsivežti į namus. Dažniausiai visi renkasi padangas sandėliuoti garažuose. Kuomet netinkamai yra sandėliuojamos padangos, tuomet galite pažeisti jas ir praras savo pagrindines savybes, o tai sutrumpins jų galiojimo laiką. Reikia nepamiršti ir tų atvejų, kad atsitinka ir taip, jog po blogo sandėliavimo jas reikia išmesti.
Gerai išvalykite
Labai svarbu gerai išplauti padangas. Galite nuvykti į artimiausią savitarnos plovyklą, nupurkšti pūtomis ir ištrinti su šepečiu, o tuomet nupurkšti tik su destiliuotu vandeniu. Taip jūs pašalinsite visus nešvarumus. Jei ratlankiai yra sandėliuojami su nenumontuotomis padangomis, tuomet nuplaukite gerai ir pačius ratlankius.
Sudėkite viską į maišus
Ar pastebėjote, kad keičiant padangas oficialiuose servizuose, senos padangos yra įdedamos į didelius maišelius? Ir tai yra daroma tikrai ne veltui. Jums reikės susirasti patvarų ir didelį plastikinį maišelį, kad galėtumėte sutalpinti padangą. Būtinai įsitikinkite, kad maišo vidujė nėra drėgmės, o jūsų ratlankis arba padanga yra visiškai sausa. Pasistenkite pašalinti kuo daugiau oro iš maišo, tam galite naudoti dulkių siurblį. Taip pat internete galite įsigyti ir specialių padangų laikymo dėklų, kurie palengvins jums padangų transportavimą ir žinoma sandėliavimą.
Venkite saulės spindulių
Padangoms yra rekomenduojama vengti saulės, kadangi UV spinduliai gali sugadinti padangų gumą. Todėl stenkitės laikyti savo turimas padangas tamsesnėje vietoje, kur negautų tiesioginių saulės spindulių.
Venkite cheminių medžiagų
Padangoms yra labai svarbu vengti cheminių medžiagų : ozono. Kadangi tai smarkiai kenkia padangos. Dažname elektriniame variklyje, kurie naudoja kontaktinius šepečius, gamina ozoną. Tokie įrenginiai dažniausiai būna: kompresoriai, jungikliai, krosnys, centriniai dulkių siurbliai, karterio siurbliai, generatoriai. Jums reikia įsitikinti, kad šių elektrinių prietaisų nėra jūsų saugojimo vietoje, taip pat reikėtų nepamiršti ir apie šias medžiagas: tirpikliai, tepalai ir degalai.