Pasauliui vis dažniau atsigręžiant į gamtai draugiškus sprendimus, esame priversti galvoti ne tik apie šiandieną, bet ir apie rytojų, kuriame gyvens mūsų vaikai ir anūkai. Klimato kaita tampa akivaizdi, tad nebėra kada galvoti – sprendimus reikia priimti šiandien. O geriausia pradėti nuo savęs. Šiukšlių rūšiavimas, elektra varomas automobilis, alternatyvos be plastiko ar saulės baterijos ant namo stogo – visi šie aplinkai draugiški sprendimai lengvai pasiekiami.
Daugelį nuo saulės elektrinės įsirengimo namuose stabdo dvejonės dėl tokios investicijos atsiperkamumo. Vidutiniškai saulės elektrinė namuose atsiperka per dešimtmetį. Norint įsirengti saulės elektrinę namuose reikalingos saulės baterijos, kuriose saulės energija virsta elektros energija, inverteris, kuriame elektros energija virsta kintamąja elektros srove ir gali būti perduodama į elektros tinklą, jungiamieji laidai bei konstrukcija, kuri palaiko visą sistemą. Puiku tai, jog tokia sumontuota saulės elektrinė nereikalauja visiškai jokios priežiūros ir žinių. Tai ypač aktualu nuolat skubančiam ir užimtam šiuolaikiniam žmogui. Modulių nereikia valyti ar kažkaip specialiai prižiūrėti, o visą darbą atlieka inverteris, kuris pasirūpina nuolatiniu sistemos aprūpinimu elektros energija, tvarko energijos perviršį, reaguoja į sistemos pokyčius. Jums net nereikia išmanyti, kaip veikia sistema – įrangą paprastai sumontuoja specialistai, kurie pataria, kaip pasiekti maksimalius rezultatus dar prieš pradėdami montavimo darbus. Be to, ant namo stogo sumontuoti moduliai tampa tarsi jūsų namus puošiančiu atributu, kuris visiems, taip pat ir potencialiems namo pirkėjams, liudija, jog jūsų namas yra energetiškai nepriklausomas. Taip gerokai padidėja namo vertė. Kitas gana dažnas nuogąstavimas paprastai susijęs su baime, jog šalyje, kurioje dažnai lyja ir dažnas debesuotumas saulės energetika apskritai yra neperspektyvi. Tačiau tai – ne tiesa. Tiesioginiai saulės spinduliai nėra būtini norint gaminti elektros energiją. Žinoma, saulėtą dieną elektros pagaminsime daugiau nei lietui lyjant, tačiau net ir esant dideliam debesuotumui elektros energija gaminama. Be to, šiltuoju periodu pagamintą elektros perviršį saugome bendrajame elektros tinkle, tad net ir tamsią žiemą neliksite be elektros. Saulės energetika plačiai domisi ir ją propaguoja ir Skandinavijos šalys, Danija, Airija. Jungtinė Karalystė apskritai laikoma viena lietingiausių vietų Europoje, tačiau joje įrengta virš 11,5 GW saulės elektrinių. Lietuvoje bendroji įrengtoji saulės elektrinių galia tesiekia tik 0,08 GW.
Saulės baterijos – žingsnis, kurį vis vien teks atlikti anksčiau ar vėliau. Centralizuotai tiekiamos elektros kaina, prognozuojama, ateityje tik didės. Tad investicija, kuri šiandien gali pasirodyti dar nebūtina, taps aktuali labai greitai. Apsvarstykite, ar neverta prisidėti prie elektros energijos gamintojų jau dabar.