Vizitinės kortelės – tai nedidelis popiergalis, ant kurio parašytas vardas, pavardė, pareigos, kontaktai ir tiek. Tai nuobodus reklamos būdas. Taip mąsto gana daug žmonių, tačiau iš dalies jie neteisūs. Vizitinės kortelės yra vienas iš efektyvesnių reklamos būdų. Šiandien norime pristatyti 5 įdomius faktus apie vizitines korteles, apie kuriuos greičiausiai nežinojote ir nesusimąstėte.
Vizitinės kortelės atsirado Kinijoje anksčiau, nei Europoje
Dar XIV amžiuje kinų diduomenė prieš eidami vieni pas kitus į svečius siųsdavo tarnus, kad šie šeimininkams įteiktų popieriaus kortelę su jų inicialais. Taip namų šeimininkai žinodavo, kad tam tikras asmuo nori pas juo užeiti į svečius. Natūralu, nes popierius buvo išrastas ir išvystytas būtent Kinijoje, todėl popierinės kortelės ir buvo naudojamos tokiais atvejais.
Europoje popierius dar nebuvo taip paplitęs, todėl pradėtos nešioti medinės lentelės su išraižytais inicialais arba herbais, kad šeimininkai žinotų, kas ketina ateiti.
Vizitinių kortelių tėvynė Europoje – Prancūzija
Nuo 1615 metų kilmingi prancūzai eidami į svečius pirma įteikdavo une carte d’adresse. Nuo 1800-jų jie jau įteikinėdavo carte de visite, kuriose būdavo ne tik užrašas, bet ir nuotrauka ar portretas. Iš čia kilo pavadinimas vizitavimo kortelė arba vizitinė kortelė.
Kuo skiriasi vizitinės kortelės nuo verslo kortelių
Dabar jau niekuo, tačiau kažkada jos buvo skirtingos. Angliški terminai irgi skiriasi. Visiting cards ir business cards yra skirtingos. Vizitinės kortelės buvo įteikiamos prieš susitikimą, o verslo kortelės – jau susitikus gyvai. Pastarųjų tikslas – pristatyti verslą, o ne žmogų, susijusį su tuo verslu. Skirtumų yra ir daugiau, tačiau jie priklauso ir nuo technologinių dalykų.
Vizitinių kortelių formatas – A8, B8 arba C8
Kodėl vizitinės kortelės yra skirtingų matmenų? Pasirodo, viskas priklauso nuo popieriaus tiekėjų. Popierius tiekiamas rulonais arba lakštais, turinčiais 3 skirtingus išmatavimus (ISO216 standartas) – A, B ir C. Štai pavyzdžiui A lakštas yra 841 × 1189 mm, o B – 1000 × 1414 mm. Vizitinė kortelė yra formatas, gaunamas A0 lapą perlenkus 7 kartus iki A8. Tiksliau ne perlenkus, o supjausčius, nes perlenkti tiek kartų galima tik labai ploną popierių. B8 ir C8 taip pat lenkiami 7 kartus, kol gaunamas toks formatas. Jei lakšto dydis skiriasi, tai ir mažos kortelės proporcijos skiriasi. Dėl to Lietuvoje galite pamatyti visų trijų dydžių vizitines korteles.
Vizitinių kortelių karpymo mašina
1889 metais toks spaustuvininkas Oscaras Friedheimas iš Anglijos (jis buvo vokietis) sukūrė unikalią popieriaus ir kartono karpymo mašiną. Per dieną tokia mašina, kurią varė žmogus (siuvimo mašinos principu, kai sukamasis momentas išgaunamas spaudant pedalą koja), galėjo sukarpyti net 100 000 kortelių. Tai buvo savotiška revoliucija vizitinių kortelių spaudos versle. Beje, pakuočių lankstymo ir popieriaus kirtimo mašinas Friedheim International kompanija gamina iki pat šiol. Kortelės yra kertamos automatizuotai mūsų spaustuvėse (kuriose, beje, išvystyta ir lipdukų gamyba).
Vizitinės kortelės reikalingos visiems, tad pasirūpinkite jomis.