3 naudingi patarimai, kaip rašyti CV

kaip sukurti cvDažnas ieškantis darbo susiduria su sunkumais ruošdamas savo gyvenimo aprašymą. Ką jame akcentuoti? Kuri informacija yra svarbi? Kaip rašyti CV, kuris tikrai patrauktų darbdavio dėmesį? Klausimų daugiau, nei atsakymų…

Norėtume palengvinti šią užduotį. Pateikiame 3 konkrečiu patarimus, ką reikia daryti, kad jus pastebėtų darbdavys ir netrukus priimtų į darbą.

1 patarimas. Rašykite tik tuos dalykus, kuriuos galėsite apsiginti pokalbio metu.

Būna atvejų, kai žmogus prirašo daug nebūtų dalykų. Pavyzdžiui, kad kalba anglų, rusų, lenkų kalbomis, o iš tikrųjų, gali tik paklausti kelio ar valandų ta kalba… Arba panaši situacija su IT žiniomis – prirašo, kad žino C++, Python, Code Igniter ir kitų terminų, nors iš tikrųjų žinios apsiriboja tik poros angliškų straipsnių paskaitymu internete. Visiškai analogiška situacija su asmeninėmis savybėmis. Jei rašote, kad esate pedantiškai kruopštus, tad toks geriau ir būkite, nes visada pokalbio metu darbdavys gali duoti kokią praktinę užduotį ar netikėtą klausimą, po kurio į paviršių išlįs visas melas. Tada jūsų laukia didelis nusivylimas. Ypač dažnai darbdaviai mėgsta patikrinti kalbos žinias, tad būkite pasiruošę, kad vienas klausimas bus užduodamas lietuviškai, o kitas – angliškai arba kita kalba. Tai svarbu dirbant tarptautinėje įmonėje – kai per sekundę tenka iš lietuvių ar gimtosios kalbos persiorientuoti į anglų ar kitą užsienio kalbą. Net jei kalbate puikiai ir rašote taisyklingai gramatiškai, tokia bendravimo savybė jums labai pravers.

2 patarimas. Skirkite daugiau laiko buvusių darbų ir pareigybių pristatymui.

Ką apie jus sako faktas, kad dirbote banke verslo klientų skyriaus specialistu? Visiškai nieko. Gal tik spausdinote ir štampavote popierius, ruošėte korespondenciją ir viskas. Dėl to būtina tiksliai ir aiškiai nurodyti ne tik ilgą pareigybę, bet ir konkrečias atsakomybės sritis, už kurias buvote atsakingas. Tik taip darbdavys gali susidaryti tam tikrą vaizdą apie jūsų patirtį. Matydamas CV įdomią patirtį, jis gali paklausti papildomų klausimų pokalbio metu, o tada jau turėsite atsiskleisti kur kas plačiau.

3 patarimas. Jokių banalių asmeninių savybių.

Sukurti CV pagal esamą šablo9ną gana paprasta, tačiau visada reikia žiūrėti, ką rašote ne iš karto dėmesio sulaukiančiose srityse. Pavyzdžiui asmeninių pomėgių skiltis. Jei neturite kuo pasigirti, nesigirkite iš viso. Pomėgis skaityti knygas arba žvejoti nelabai ką pasako apie kandidatą į darbą. Jei neturite rimtų ir originalių pomėgių, geriau jų iš viso nerašykite.

Kad būtų patogiau ir paprasčiau parašyti gerą ir efektyvų CV, rekomenduojame užeiti į Wozber.com puslapį. Tai CV kūrimo įrankis, kuris padeda susikurti gyvenimo aprašymą paprastai ir interaktyviai. Beje, šiuo įrankiu sukurti CV – labai efektyvūs.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.