Skip to content
zurnalas

Žurnalas

apie viską, kas įdomu vyrams ir moterims

Menu
  • Verslas
  • Laisvalaikis
  • Automobiliai
  • Mada ir grožis
  • Technologijos
  • Namai
  • Sveikata
Menu

Propolis. Kam jis skirtas ir kaip jį vartoti

Posted on 2020-07-31 by rasytojas

propolis

Propolis (dar vadinamas bičių pikiu) – vis plačiau vartojamas bičių produktas liaudies medicinoje, kurioje jis žinomas kelis tūkstantmečius. Plačiausiai aptarinėjamas antibakterinis jo poveikis, dėl kurio šis bičių produktas kartais vadinamas natūraliu antibiotiku. Gal jis ir neveikia taip greit ir efektyviai, kaip tabletės, tačiau platus jo poveikių spektras šį „vaistą“ pamažu grąžina į mūsų vaistinėles. Taigi, kuo mums gali padėti šis bičių gaminys?

 

Kas yra propolis

Propolis – tai bičių gaminama medžiaga, kurią sudaro vaškas ir iš augalų surinktos dervos bei kiti ekstraktai. Jis dar vadinamas bičių klijais, nes propoliu bitės užtaiso avilio skyles ir plyšius taip užsandarindamos bei apsaugodamos savo namus nuo įvairių ligų. Kitaip, nei vaškas, šis lipnus gaminys yra maloniai atraus kvapo ir kartoko, kartais degiančio skonio, kurį suteikia gausi veikliųjų medžiagų sudėtis (ypač iš spygliuočių).

 

Propolio gydomosios savybės

Kaip jau minėta, propolis – puiki dezinfekcinė priemonė. Jis naikina pačių įvairiausių rūšių bakterijas, grybelius, virusus ir net parazitus. Be to, jis aktyvina mūsų pačių imuninį atsaką, todėl organizmas aktyviau kovoja su įvairiomis infekcijomis. Tai, kad jis vadinamas natūraliu antibiotiku nėra visai tikslu, nes propolio veikimas nėra visiškai momentinis. Tam, kad pasiektume maksimalų efektą, propolį vartoti reikia sistemingai ir ne vieną dieną ar net savaitę. Sisteminiam jo poveikiui priskiriamas jauninatis efektas (jis lėtina senėjimo procesus), odos elastingumo palaikymas (lėčiau mažėja elestino ir kolageno skaidulų kiekis), priešvėžinė profilaktika ir chemoterapijos liekamųjų reiškinių šalinimas bei kiti stebuklai.

Yra mokslinių tyrimų, kuriuose atskleistos propolio energizuojančios, nuostaiką stabilizuojančios (kaip antidepresantai) bei kraujo sudėtį gerinančios savybės. Jis taip pat gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje sergant cukriniu diabetu.

Kaip vartoti propolį?

Propolis daugiausia vartojamas į vidų aliejų, ištraukų, purškalų, antpilų pavidalu. Liaudies medicinoje dažniausiai jis tirpdomas aliejuje arba spirite. Prolopio aliejumi galima tepti nosies landas, gerklę, skaudamas vietas. Spiritinis tirpalas lašiukų pavidalu geriamas arba puškiamas į gerklę. Purškiamas jis veikia ir vietiškai, ypač siekiant apsisaugoti nuo kvėpavimo takų infekcijų. Geriant propolio lašiukus, šie labiau veikia vidaus organus, ypaš virškinamąjį traktą. Liaudies medicinoje taip kartais gydoma skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė, aktyvinama kepenų veikla. Beje, propolį galima tiesiog kramtyti, kaip kramtomąją gumą, o uždėjus jo gabaliuką ant skaudamo danties šis tampa mažiau jautrus.

Propolio dozavimas priklauso nuo jo koncentracijos preparate. Jei perkame tabletes ar kitus preparatus vaistinėje – tikslaus dozavimo ieškokime informaciniame lapelyje arba ant pakuotės. Jei gaminamės propolio ištraukas ar spiritinius tirpalus patys – ieškokime vartojimo instrukcijų ten, kur radome receptą, nes dozė priklauso nuo propolio koncentracijos tirpale. Kadangi propolis – labia aktyvus ir efektyvus, geriausia dėl vartojimo konsultuotis su gydytoju ar vaistininku, o kartais net bitininku.

 

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi straipsniai

  • 2025-07-01 Šaldytuvai: ką svarbu žinoti renkantis šaldytuvą? 
  • 2025-06-30 Kaip pasirinkti tinkamą dūmtraukį?
  • 2025-06-29 Investicija į būstą Vilniuje: tarp svajonės ir šaltų skaičiavimų
  • 2025-06-29 Populiariausi priedai, kuriuos „Volkswagen“ vairuotojai renkasi būtent vasarą
  • 2025-06-27 Skūteris – laisvės pojūtis mieste ir kelionėse
  • 2025-06-26 Keramidai kosmetikoje – tylūs odos didvyriai
  • 2025-06-25 Nuskilęs dantis: ar estetinis plombavimas yra išsigelbėjimas?

Seni straipsniai

Praleiskite laisvą laiką skaitydami straipsnius verslo, laisvalaikio, automobilizmo, grožio, sveikatos ar technologijų temomis. Atminkite šį puslapio adresą: straipsniukai.lt – tai naujas ir įdomus interneto leidinys visiems šiuolaikiškiems žmonėms.

Paminklai Vilniuje

Kirpykla Justiniškėse, Vilniuje, kurioje nori kirptis kiekvienas vilnietis, kviečia pasigražinti ir atsišviežinti savo šukuoseną, susitvarkyti blakstienas ir antakius bei nagus.

SEO – tai turinio ir interneto puslapio pritaikymas pagal Google paieškos sistemos reikalavimus.

Ar žinote, kas yra SEO?

Tikriausiai kažką esate girdėję, bet nesate tikri, ar tai tiesa. Štai tikslus SEO  apibrėžimas:

Atkreipkite dėmesį - tai ir turinio, ir tinklalapio pritaikymas paieškai...

Istorijų pasakojimas

©2025 Žurnalas | Built using WordPress and Responsive Blogily theme by Superb