Ezoterika trimis žodžiais

Kai manęs paprašė trimis žodžiais apibūdinti kas tai yra ezoterika, susimąsčiau. Mintyse ėmiau dėlioti žodžius, jie niekaip netilpo į man įprastą ezoterikos sampratą. Trimis žodžiais nekaip negalėjau apibrėžti tai, ką norėjau pasakyti.

Pagaliau liko trys variantai, bent dalinai išpildantys gautą užduotį. Pirmasis variantas gavosi toks: mistika pagrįsta patirtimis. Antrasis skambėjo taip: pažinimas nepažįstamų dalykų. Trečiasis variantas arba trys žodžiai apibūdinantys kas tai yra ezoterika, skambėjo taip: dvasios atspindys kūne.

Svarsčiau kuris variantas geresnis, kuris tiksliau apibrėžia galbūt daugeliui neaiškų mokslą ar pseudomokslą, mistinius dalykus ir patirtis, dvasios ir kūno vienovę, paslaptingus reiškinius bei įvairius ezoterikai priskiriamus metodus, o šių pasirodo yra labai daug. Tai astrologija, magija, chiromantija, Taro semantinė sistema ir burtai, pranašavimas, okultizmas, Reiki, Kosmoenergetika, numerologija, sakralinė geometrija, meditacija ir kt.

Manau, kad svarbiausia tai, jog ezoterika bet kokį reiškinį nagrinėja kompleksiškai, žmogų – kaip fizinės ir energinės sistemų visumą. Bet koks sutrikimas šioje visumoje, įtakoja gimstančias problemas, kurios gali būti emocinės, mentalinės, fizinės, dvasinės. Tiesa, gali būti ir karminės problemos, tačiau pradėję kalbą apie tai, kas yra karma, pereiname prie visiškai kitokios ezoterinės filosofijos, kuri teigia, kad žmogus, kaip sąmonė ir energija yra amžinas. Karma – tai mūsų blogi darbai, pasirinkimai ir veiksmai, net mintys, kuriomis kitiems žmonėms ar pasauliui sukeliame kokį nors blogį. Tas blogis keliauja per mūsų gyvenimus ir niekur nedingsta, tad jeigu ką nors padarėme blogo, anksčiau ar vėliau turime už tai sunkėti. Būtent karma neleidžia pamiršti praeities klaidų, netinkamų veiksmų ar kalbų. Tad gal teisinga būtų sakyt, kad ezoterika – tai karminės kelionės vedlys?

Supratau, kad galiu taip svartyti be galo, leisdamasi į vis gilesnę minčių kelionę. Būtų įdomu, jei kiekvienas žmogus pabandytų trimis žodžiais parašyti, kas yra ezoterika. Tikiu, kad įmanoma rasti pačius tam tinkamiausius žodžius, kurie kuo tiksliau atspindėtų esmę, o gal kaip tik esmė yra trūkstamas ir mano ieškomas žodis. Ezoterika – būties esmės pažinmas?

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.