Įsigijus bet kurį įrankį, vertėtų atidžiai pasiklausinėti pardavėjų ar tokių pat naudotojų, kaip teisingai prižiūrėti įrankius, kad jie tarnautų kuo ilgiau. Žoliapjovės – ne išimtis. Labai daug žoliapjovių yra sugadinamos jas tinkamai neprižiūrint.
Benzino laikymas
Viena iš pagrindinių variklio bėdų – netinkamas kuras. Kaip gali būti netinkamas, jei ką tik nusipirkote iš benzino kolonėlės? Pasirodo, gali. Kur laikote kurą? Jei jis įpiltas į paprastą plastmasinį butelį nuo limonado, susirūpinkite. Benzinas turi būti laikomas tik specialiai kurui pritaikytoje talpoje. 5 litrų bakelis kainuoja 3-5 eurus, o tai tikrai nėra labai didelė kaina.
Kodėl negerai talpos nuo maistinių skysčių? Jų sienos yra plonos, be to jos pagamintos iš kitokio plastiko. Benzinas plastiką „ėda“ ir susidaro tam tikros beveik nematomos nuosėdos, kurios užkemša kuro filtrą ir taip variklis pradeda gesti.
Kita bėda – ilgai laikomas sumaišytas su tepalu kuras. Proporcijas juk žinote 50 ml tepalo 2,5 litro benzino. Visa tai sumaišykite nedideliuose induose ir iš karto supilkite, o ne laikykite bakeliuose. Susidaro nuosėdos, kurios varikliui nepadeda, o tik kenkia…
Galvutės alyva
Žoliapjovės galvutė taip pat reikalauja priežiūros. Kartais reikia joje pakeisti alyvą, kad viskas geriau suktųsi. Įsigijus įrankį dar kurį laiką galima dirbti, nes galvutėje yra gamyklinės alyvos. Galima alyvą keisti patiems įsigijus jos iš specializuotų parduotuvių (nedidelėje tūbelėje, nes paprasta keturtaktė ar dvitaktė netinka). Galima patikėti profesionalams.
Reguliarus patikrinimas
Žoliapjoves reiktų patikėti meistrui reguliariai. Kai kurių gamintojų servisai suteikia ilgesnes garantijas, jei kas metai bent kartą ateinate su įrankiu. Tokiu būdu meistras pasižiūri, ar viskas tvarkoje ir garantinis aptarnavimas pailgėja.
Valai
Valai turi būti tinkamai parinkti. Pasilikite gabalėlį valo, kad žinotumėte, kokio jis storio, kai eisite pirkti pakaitinio. Valai gali būti kvadratiniai arba apvalūs, tad turėkite omenyje. Valo spalva kartais skiriasi. Pavyzdžiui, storas 3 mm diametro valas yra geltonas, o tradicinis 2,4 – oranžinis. Kiek storesnis valas 2,7 mm – raudonas. Jei nepasižiūrėsite, galite įsigyti per storą arba per ploną valą. Plonas susieikvos greičiau, o storas gali užstrigti, tad jį norėdami prailginti smūgiu į žemę, galite to ir nepadaryti.
Valymas
Turbūt nereikia nė sakyti, kad valyti savo žoliapjoves reikia visiems. Jos – ne kastuvai, kuriuos patrankius sudžiūvusi žemė nubyra. Žolės prilimpa itin tvirtai, jas nuvalyti galima… vandeniu. Tiesiog patrinkite gausiai suvilgyta kempinėle ir galvutės bei apsauginio skydelio paviršių nuvalysite daug paprasčiau. Valyti reiktų po kiekvieno didesnio pjovimo, nes kitą kartą žolės dalelės pridžiūva ir tai būna sunku padaryti.
Tikimės, kad šie patarimai padės dar geriau prižiūrėti jūsų žoliapjovę.