Slidinėjimo apranga per daugelį metų labai pasikeitė – nuo tradicinių vilnonių megztinių ir sunkių striukių iki moderniausių techninių audinių, kurie užtikrina puikias eksploatacines savybes ir komfortą slidinėjimo trasose. Slidinėjimo aprangos technologijų pažanga iš esmės pakeitė slidininkų ir snieglentininkų kovos su gamtos stichijomis būdą, suteikdama daugiau šilumos, nepralaidumo vandeniui, pralaidumo orui ir geresnių bendrųjų eksploatacinių savybių.
Slidinėjimo pradžioje dėl natūralių izoliacinių savybių slidinėjimo aprangai dažniausiai buvo naudojama vilna. Tačiau vilnoniai drabužiai buvo gremėzdiški, sunkūs, kai sušlapdavo, ir linkę sugerti drėgmę, todėl nebuvo idealiai tinkami intensyviai veiklai. Populiarėjant slidinėjimui ir tobulėjant technologijoms, gamintojai ėmė eksperimentuoti su sintetinėmis medžiagomis, kad išspręstų šiuos trūkumus.
Vienas svarbiausių slidinėjimo aprangos technologijos pasiekimų – pradėtos naudoti vandeniui nelaidžios ir kvėpuojančios medžiagos, pavyzdžiui, „Gore-Tex”. XX a. 7-ajame dešimtmetyje sukurta „Gore-Tex” sukėlė revoliuciją lauko aprangos srityje, nes sukūrė neperšlampamą barjerą, kuris taip pat leido išeiti drėgmės garams, todėl slidininkai išliko sausi ir patogūs drėgnomis ir snieguotomis sąlygomis. Ši naujovė gerokai pagerino slidinėjimo striukių ir kelnių funkcionalumą ir universalumą, suteikdama sportininkams galimybę išlikti šiltiems ir sausiems, išlaikant pralaidumą orui įtemptos veiklos metu.
Be neperšlampamumo ir pralaidumo orui, pagrindiniu slidinėjimo aprangos technologijos akcentu tapo izoliacija. Sukurtos sintetinės izoliacinės medžiagos, tokios kaip „Thinsulate”, kad būtų užtikrinta lengva šiluma, bet neperkrauta tradicinėmis pūkinėmis izoliacinėmis medžiagomis. Thinsulate ir panašios medžiagos pasižymi puikiu šiluminiu efektyvumu net ir sušlapusios, todėl užtikrina pastovią šilumą ir komfortą įvairiomis oro sąlygomis.
Be to, patobulinus audinių konstrukciją ir dizainą, buvo sukurta ergonomiška ir našumą užtikrinanti slidinėjimo apranga. Tokios techninės savybės, kaip šarnyrinės siūlės, elastinės plokštės, reguliuojami rankogaliai ir su šalmais suderinami gobtuvai, pagerina judrumą ir funkcionalumą, todėl slidininkai ir snieglentininkai gali laisvai ir patogiai judėti slidinėjimo trasose.
Apskritai, slidinėjimo aprangos technologijos evoliucija sukėlė revoliuciją žiemos sporto šakų pramonėje, suteikdama sportininkams drabužius, kurie užtikrina neprilygstamą šilumą, nepralaidumą vandeniui, pralaidumą orui ir našumą. Technologijoms toliau tobulėjant, slidinėjimo apranga greičiausiai taps dar pažangesnė, dar labiau pagerindama slidininkų ir snieglentininkų patirtį visame pasaulyje.