Skolintis pinigų iš įvairiausių kredito unijų šiandien nėra jokia naujiena. Ir tą padaryti visai nesudėtinga, jeigu kalba sukasi apie mažesnes paskolas. Štai paskola būstui visai kas kita. Džiugina tai, jog šiandien tokias paskolas teikia ne vien tik didieji Lietuvos bankai. Vilniaus kredito unija suteikia dideles galimybes įsigyti savo būstą. Tereikia atidžiau tuo pasidomėti ir nebijoti kreiptis į kredito uniją.
Pirmiausia apie tai, kas gali gauti paskolą būstui. Tai:
- Lietuvos Respublikos pilietis;
- Ne jaunesnis nei 18 metų bei ne vyresnis nei 70 metų asmuo;
- Pilietis, turintis sąskaitą ar internetinės bankininkystės sutartį viename iš kreditą teikiančių įmonių tinklapyje nurodytų Lietuvos Respublikoje registruotų komercinių bankų ar veikiančių kredito unijų;
- Gaunantis pajamas, kurios matomos Sodros valdomoje duomenų bazėje arba gauni pastovias pajamas į asmeninę banko sąskaitą ir jos pakankamos kreditui gauti;
- Neturintis skolų, kurios skelbiamos viešose skolininkų duomenų bazėse.
Labai svarbus klausimas – kokiam terminui galima gauti būsto paskola? Kiekvienas bankas ar kita skolinimo įmonė, be abejonės, turi savas taisykles. Visgi, bendri principai egzistuoja. Paprastai maksimalus būsto kredito laikotarpis yra 30 metų. Svarbu žinoti, jog paskolos teikiamos ne ilgesniam laikotarpiui nei žmogui sueis 65 metai. Kitaip mėnesinės įmokos gali būti gerokai didesnės, nes paskolos laikotarpis trumpesnis.
Kaip kreditą galima grąžinti? Egzistuoja du būdai – anuitetinis metodas ir linijinis kredito grąžinimo metodas. Pirmuoju atveju kas mėnesį reikia mokėti vienodą nustatytą įmoką. Antruoju atveju įmoka susideda iš pastovios kredito dalies bei priskaičiuotų palūkanų. Anuitetinis metodas pasižymi tuo, kad iš pradžių didesnę įmokos dalį sudaro palūkanos. Vėliau didesne dalimi tampa grąžinamo kredito dalis. Linijinis kredito grąžinimo metodas patrauklus tuo, jog kas mėnesį reikės mokėti vis mažesnę įmoką. Taip nutinka, nes mažėja grąžinamo kredito suma.
Kokie gi dokumentai reikalingi norint gauti kreditą? Kredito unijų specialistai teigia, jog labai dažnai skiriasi kiekvieno kliento šeimyninė bei finansinė padėtis ir darbinė veikla. Todėl gali prireikti skirtingų dokumentų. Visgi, egzistuoja dokumentų paketas, kuris būtinas visiems be išimtiems, besikreipiantiems dėl paskolos:
- Pasas arba asmens tapatybės kortelė.
- Socialinio draudimo pažymėjimas.
- Užpildyta paraiška kreditui gauti.
- Išsami pažyma apie gautas pajamas per paskutinius 6 ar 24 mėnesius.