Atsižvelgiant į skalbimo mašinų modelių, stilių ir dydžių įvairovę, renkantis skalbimo mašiną reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, kad jūsų pasirinkimas atitiktų jūsų šeimos poreikius. Todėl jei jūs šiuo metu svarstote apie naujos skalbimo mašinos įsigijimą, praverstų keli praktiški patarimai.
Prieš pakeisdami senąją skalbimo mašiną
Skalbimo mašinos paprastai tarnauja apytiksliai 10-14 metų. Jei jūsų skalbimo mašina atitarnavo daugybę metų ir pastaruoju metu vis dažniau susiduria su techniniais gedimais, greičiausiai būtų laikas ją pakeisti nauja, o ne bandyti toliau remontuoti. Tačiau jei skalbimo mašinai yra vos keleri metai, prieš perkant naują buitinės technikos prietaisą vertėtų sužinoti, kiek galėtų kainuoti skalbimo mašinos remontas. Taigi, pažiūrėkite, kas bus ekonomiškiau – pirkti naują skalbimo mašiną ar ją remontuoti.
Priimdami sprendimą nepamirškite, kad naujesnis modelis bus energetiškai efektyvesnis ir turės naujausias bei geriausias funkcijas. Taip pat galbūt bėgant laikui pasikeitė jūsų šeimos poreikiai ir norėtumėte pasirinkti skalbimo mašiną, kuri pasižymėtų didesne talpa. Todėl jei vis dėlto nuspręsite kibti į skalbimo mašinos paieškas, siūlytume atsižvelgti į kelias svarbias detales.
Skalbimo mašinos tipas
Pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio tipo skalbimo mašiną norėsite pasirinkti. Tradicinė skalbimo mašina, pakraunama iš viršaus, kainuoja mažiau nei dauguma iš priekio pakraunamų skalbimo mašinų ar didelio efektyvumo iš viršaus pakraunamų skalbimo mašinų modelių, tačiau įprastinės skalbimo mašinos, kurios pakraunamos per priekį, per visą jų naudojimo laikotarpį kainuoja brangiau – dėl didesnių energijos sąnaudų.
Kai laisvos vietos vonios kambaryje ar kitoje patalpoje, kurioje laikote skalbimo mašiną, yra nedaug, galite apsvarstyti galimybę rinktis per viršų pakraunamą skalbimo mašinos modelį, tačiau jei jums reikia didesnės talpos skalbimo mašinos, teks rinktis tradicinio modelio per priekį pakraunamą skalbimo mašiną. Be to, pastarojo tipo skalbimo mašinos modelis turėtų būti pasirinktas ir tuomet, jei galvojama apie skalbimo mašinos integravimą.
Skalbimo mašinos talpa ir išmatavimai
Skalbimo mašinų talpa susijusi su vidinio būgno tūriu ir matuojama kilogramais. Paprastai šiuolaikinių skalbimo mašinų talpa svyruoja tarp 3,5 ir 12 kg. Nors suprantama, kad sprendimui, kokios talpos skalbimo mašiną vertėtų pasirinkti, turi tai, kokie yra šeimos poreikiai, vis dėlto tam įtakos turės ir skalbimo mašinai numatyta vieta. Tai reiškia, kad aktualiu veiksniu tampa ir skalbimo mašinos išmatavimai – aukštis, plotis ir gylis. Todėl būtinai tiksliai išmatuokite vietą, kurioje planuojate statyti skalbimo mašiną ir rinkdamiesi šį buitinės technikos prietaisą atsižvelkite tiek į talpą, tiek ir į išmatavimus.
Skalbimo mašinos pajungimas
Kuomet įsigysite skalbimo mašiną, ją taip pat reikės pajungti, todėl prieš priimant sprendimą, kokią skalbimo mašiną jums vertėtų įsigyti, turėtumėte atsižvelgti ir į jos pajungimo ypatumus. Optimaliausia iš anksto numatyti šiek tiek daugiau papildomos erdvės aplink skalbimo mašiną. Tokiu būdu galėsite būti tikri, kad skalbimo mašinos pajungimas bus sklandesnis ir jai iš tikrųjų pakaks laisvos erdvės.
Kadangi skalbimo mašinos pajungimas reikalauja žinių, patirties ir įrankių, siekiant, jog visa tai netaptų dar vienu dideliu galvos skausmu, geriausia kreiptis į buitinės technikos remonto meistrus, kurie taip pat siūlo ir skalbimo mašinos pajungimo paslaugas. Tokio sprendimo atveju galėsite būti tikri, kad jūsų skalbimo mašina bus pajungta tinkamai ir saugiai.
Daugiau informacijos apie skalbimo mašinos pajungimą rasite: https://salvata.lt/buitines-technikos-pajungimas/skalbimo-masinos-pajungimas/
Energijos vartojimo efektyvumo klasė
Dabartinės galimos energijos vartojimo efektyvumo klasės yra nuo A iki G, tačiau kai kuriose buitinės technikos prietaisų parduotuvėse prie prekių vis dar yra nurodomas senosios energijos vartojimo efektyvumo klasės, t.y. A+++, A++ ir A+. Tačiau jei randate senąjį žymėjimą, A++ atitiks B klasę, A+ – C klasę, A – D klasę, B – E klasę, C – F klasę ir galiausiai D – G klasę. Be to, vandens ir elektros energijos sąnaudos dabar skaičiuojamos nebe per vienerius metus, bet už vieną skalbimo mašinos ciklą ir už 100 ciklų. Kaip bebūtų, šiandien daugumos (jei ne visų) skalbimo mašinų energijos vartojimo efektyvumo rodikliai yra geresni nei anksčiau, tačiau rinkdamiesi skalbimo mašiną visuomet orientuokitės į kuo didesniu energijos vartojimo efektyvumu pasižyminčią skalbimo mašiną.
Skalbimo našumas ir ciklai
Tradicinių iš viršaus pakraunamų skalbimo mašinų skalbimo ciklų skaičius yra mažesnis ir skalbimo laikas trumpesnis nei daugumos didelio efektyvumo skalbimo mašinų modelių, tačiau jos neretai drabužius skalbia ne taip efektyviai. Tuo tarpu iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos paprastai pasižymi didesniu našumu ir yra švelnesnės drabužiams, tačiau skalbimo ciklai dažnai būna ilgesni.
Nepriklausomai nuo skalbimo mašinos tipo, atkreipkite dėmesį į vandens suvartojimo parinktis, kuomet yra maža, vidutinė ir didelė skalbimo mašinos apkrova, ir vandens temperatūros nustatymus. Taip pat pasidomėkite, kokius ciklus ir funkcijas siūlo konkretus skalbimo mašinos modelis ir nuspręskite ar jis atitinka jūsų lūkesčius.