Net ir neturintys elektriko išsilavinimo žmonės supranta, kad netinkamai sujungti laidai gali kelti pavojų tiek į tinklą pajungtai įrangai tiek ir pačių žmonių sveikatai ir netgi gyvybei. Praktiškai bet kokie remonto darbai susiję su elektros instaliacija reikalauja laidų prailginimą, paskirstymą arba iššakojimą. Tai savo ruožtu reiškia, kad tenka sujunginėti įvairius kabelius, o atliktas sujungimas privalo atitikti saugumo reikalavimus. Juk neteisingai sujungus laidus, jie gali pradėti kaisti dėl ko kyla avarinės situacijos. Laikai kai atliekant elektros instaliacijos tiesimo ar remonto darbus laidai būdavo tiesiog susukami kartu ir apvyniojami izoliacine juosta jau tapo istorija tiek dėl išaugusiu reikalavimų tiek ir dėl atsiradusių priemonių ir įrankių, kurių pagalba viską galima atlikti greičiau, paprasčiau ir svarbiau.
Kalba pirmiausia eina apie įvairius gnybtus, rinkles ir paskirstymo blokus su kurių pavyzdžiais galima susipažinti šioje nuorodoje https://elintosprekyba.lt/komponentai/gnybtai/. Elektros laidų sujungimui skirti gnybtai – tai specialios elektrotechninės priemonės, kurių pagalba sujungiami du arba daugiau laidų. Jie būna įvairių formų, dydžių ir konstrukcijų ypatumų tam kad galėtų būti pritaikytos skirtingose vietose. Iš esmės tai greitesnis ir patogesnis būdas už įprastą laidų susukimą. Be to rinklės ir gnybtai gali būti pritaikyti net ir tokiose vietose kur tenka sujungti ne viena ir net ne dešimt laidų porų ar paskirstyti kabelius po visą pastatą.
Pagal savo konstrukcija gnybtai gali būti skirstomi į kelis tipus, priklausomai nuo tam tikrų kriterijų:
- Priklausomai nuo kontaktų išsidėstymo – tiesūs ir kampiniai sujungimai;
- Priklausomai nuo tam tikro kabelio sandaros – kiekvienas laidas gali skirtis savo vidine sandara ir turėtų būti sujungiami skirtingai;
- Pagal tvirtinimo būda – gali būti sraigtiniai, spyruokliniai, užspaudžiami ir galiniai.