Svarstote, kad vertėtų pabėgti nuo miesto šurmulio ar darbų kalno ir trumpam paatostogauti? Tačiau norą keliauti labai greitai nustumia mintys apie taupymą? Nė karto nebuvote Italijoje, tačiau manote, kad kelionės kaina į Italiją bus tokia didelė, kad negalėsite sau to leisti? Ir apskritai, jeigu skeptiškai žiūrite į keliones į užsienį, kadangi tokiu būdu dingsta didelė santaupų dalis, Jums vertėtų neišjungti šio straipsnio ir jį perskaityti iki galo.
Požiūris, kad keliauti ir išleisti sutaupytus pinigus yra neverta, turėtų būti kaip mat pakeistas, nes kelionės padeda pažinti pasaulį ir formuoja jus kaip asmenybę.
Vienas Niujorko universitetas (Cornell University) padarė tyrimą, kurio metu apklausė šimtus žmonių. Tokio tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kas žmones priverčia jaustis laimingais. Ir tarp šimtų atsakymų buvo išsiaiškinta, kad ne nusiperkami daiktai, rūbai, avalynė ar technika jiems suteikia prasmės gyventi. Iš tiesų, kaip parodė Cornellio universiteto tyrimo duomenys, vienas iš faktorių, kuris yra tarsi raktas į žmogaus laimę, tai įdomūs ir teigiami potyriai. Šia apklausa buvo paneigtas manymas, kad dauguma žmonių jaučiasi pilnaverčiais turėdami šimtus brangių daiktų aplink save. Esminiu ir, pabrėžiama, nematerialiu, kriterijumi, kuris padarė žmogų laimingą buvo įvardintos ne kas kitas, bet kelionės.
Tyrimui vadovavęs šio universiteto profesorius dr. Tomas Gilovichius tyrimą komentavo taip: materialūs, neseniai įsigyti daiktai žmonėms džiaugsmą sukelia tik laikinai, tuo metu. Vėliau jie dažniausiai nusibosta, imame galvoti apie kitus. Visiškai kitaip yra su kelionėmis. Kartą pakeliavę, apie tai galime kalbėti, pasakoti draugams ar bendradarbiams dar ilgą laiką.
Pavyzdys galėtų būti Italija. Svajonių šalimi ją laiko daug kas ir nuo pat mažens kalbėdami, domėdamiesi Italija kaip šalimi, kaip unikalia tauta, galiausiai įsigiję lėktuvo bilietą ir ten nuvykę patiriame euforiją. Kelionės kaina į Italiją atsiperka su pirmaisiais įspūdžiais ir šypsena svečioje šalyje. Grįžus apie tai, ką pamatėte, jūs pasakosite visiems aplinkiniams.
Tas pats profesorius, išsiaiškinęs, jog žmonėms daugiausiai džiaugsmo suteikia nematerialūs dalykai, jis pataria negailėti pinigų kelionėms, kadangi jos suteikia naujų patirčių ir įgūdžių, kas žmonių laikoma tikra vertybe.