Kai kas nors iš jūsų artimųjų miršta užsienyje, parsivežti jį namo laidotuvėms gali atrodyti kaip logistinis košmaras. Nuo ko tu net pradedi? Šiam straipsnyje aptarsime, kas yra repatriacija ir kaip šis procesas atrodo.
Kas yra kūno repatriacija?
Mirties kontekste repatriacija tiesiog reiškia mirusio asmens – jo kūno arba pelenų – pervežimą į kitą šalį.
Pavyzdžiui, jei draugas ar šeimos narys miršta per atostogas, repatriacijos tarnyba gali padėti grąžinti jo kūną namo. Repatriacijos tarnyba taip pat gali padėti, jei asmuo mirė šalyje, kurioje jis gyveno, bet norėjo būti palaidotas kur nors kitur užsienyje.
Mirusiojo pervežimas gali atrodyti bauginantis, tačiau pasirinkę repatriacijos paslaugų teikėją, kuris tuo pasirūpins, jų komanda atliks didžiąją dalį sunkaus darbo už jus. Tai gali šiek tiek palengvinti sunkų laiką.
Kiek laiko užtrunka kūno grąžinimas į tėvynę?
Jei asmuo mirė dėl natūralių priežasčių, repatriacija paprastai trunka nuo penkių iki septynių dienų.
O jei jie žuvo įtartinomis aplinkybėmis arba eismo įvykyje – kiek tada užtrunka repatriacija? Tokiais atvejais mirusio asmens kūnas gali būti laikomas policijos, kol bus atliktas pomirtinis tyrimas. Paprastai tai reiškia, kad repatriacija trunka apie 10–15 dienų, tačiau tai gali užtrukti it kelis mėnesius.
Kai kurios šalys turi daug daugiau biurokratinės naštos nei kitos. Taigi, verta pasiteirauti pasirinkto repatriacijos paslaugų teikėjo apie jūsų konkrečią situaciją, kad susidarytumėte aiškų supratimą, kiek užtruks procesas.
Kaip grąžinti kūną iš užsienio
Įvairiose šalyse taikomos skirtingos gairės dėl kūno grąžinimo į tėvynę, o tai reiškia, kad įvairūs veiksmai gali būti šiek tiek skirtis, atsižvelgiant į mirusiojo buvimo vietą. Geriausia yra pasikonsultuoti su pasirinktu repatriacijos paslaugų teikėju.