Virtuvinius peilius naudojame kiekvieną dieną. Tačiau retai pagalvojame, kaip jie atkeliavo iki mūsų, kaip reikėjo ieškoti tinkamiausio varianto, galiausiai, kaip prižiūrėti, kad peiliai jums kuo ilgiau tarnautų. Jei perkate labai nebrangius peilius, tokius atveju dažniausiai ir negalvojama apie jų priežiūrą, kadangi pastaruosius galima pakeisti kitais. Tačiau jeigu esate pasiruošęs investuoti didelius pinigus, tuomet priežiūra tiesiog būtina. Juolab, ji tikrai nesunki ir nereikalaujanti kokių nors didelių žinių. Paprasčiausiai minimalūs veiksmai, kuriuos padarius kaskart pasinaudojus peiliu, galės užtikrinti, kad jūsų priežiūra atneš sėkmingų rezultatų.
- Pirmiausia pradėkime nuo tinkamiausios vietos pasirinkimo. Juos siūloma laikyti visai kitoje vietoje nei visus kitus įrankius. Paprasčiausiai besiliesdami su kitais įrankiais jie po truputį šimpa ir galiausiai dėl nuolatinės trinties tenka pirkti naujus.
- Kuomet baigiate atlikti kokį nors darbą su peiliu – siūlome jį nuplauti šiltu vandeniu ir nuvalyti į drobinį rankšluostį. Jei peiliai nelietė riebalų – tuomet nereikia ir jokių cheminių priemonių. Pats vanduo jau geba daryti stebuklus.
- Peiliu nepjaukite ant marmurinių paviršių ir panašaus pobūdžio vietų. Visada po produktu pasidėkite medinę arba plastmasinę pjaustymo lentelę. Daugelis mano, kad pjaustymas tiesiai ant stalo kenkia tik jam. Tačiau tai prisideda ir prie greitesnio peilio susidėvėjimo.
- Net ir tokiu atveju jeigu peilis yra labai nešvarus – rekomenduojama jo ilgai nemirkyti vandenyje. Jis nuo to gali pradėti rūdyti. Geriau paprasčiausiai jį pavalykite su kietesne kempinėlės dalimi.
- Peiliai negali būti plaunami indaplovėje, kadangi tai gali jiems labai pakenkti. Net ir tokiu atveju, jei prie peilių yra prilipę labai daug nešvarumų – venkite ir indaplovės, ir mirkimo vandenyje.
- Peiliai turi būti plaunami pagal iešmų paviršių, braukoma nuo peilio pradžios iki pabaigos ir vėl taip kartojama, o ne trinama vienoje vietoje.
- Nepamirškite, kad reikia prižiūrėti ne tik peilio aštrią vietą, tačiau taip pat ir jo kotelį. Pastarojo susidėvėjimas gali būti paskata visiškai atsisakyti turimo įrankio, tad nepamirškite jo valyti taip pat dažnai, kaip ir pjovimui skirto įrankio vietą.
Peiliai yra priemonė, kuri padeda greičiau „suktis“ virtuvėje. Pasirinkite nerūdijančio plieno ir aukščiausios kokybės.