„Hi-fi“ garso aparatūra nebėra prabangos prekė – ji tapo neatsiejama modernių namų dalimi. Tačiau garso įrangos namams ieškantiems pirkėjams dažnai kyla įvairių klausimų, jie būna girdėję mitų, todėl dažnai dvejoja, ar pasirinką įrangą pavyks tinkamai įkomponuoti interjere. Tad kaip šiuolaikinio interjero kontekste vertinama garso įranga ir kokių patarimų pateikia užsienio ekspertai?
Konsultuokitės su specialistais
Visų pirma akustinės sistemos yra visaverčiai namų dizaino elementai, papildantys interjerą – jei tik pasirinksime ir viską sumontuosime tinkamai. Pasitaiko ir atvirkštinių variantų: kolonėlės iškrenta iš bendro konteksto ir namų anaiptol nepuošia.
Tad interjere komponuojant akustines sistemas pirmiausia patariama pasikonsultuoti su specialistais – žinodami kambario dydį, formą, vyraujančias medžiagas ir interjero stilių jie pateiks konkrečių rekomendacijų.
Laidų raizgalynė ir audio įrangos prikištos spintelės: ką daryti?
Viena dažniausiai pirkėjus kamuojančių problemų – laidai, ir visai nesvarbu, ar ieškoma vos vienos garso kolonėlės, ar visos namų kino sistemos. O, be to, įsigydami aparatūrą, nei internete, nei parduotuvių vitrinose nematome visų prijungimo elementų. Pirkėjai mato gražias nuotraukas ir pamiršta, kad realybėje dar egzistuoja laidai ir kabeliai… Ir nors galime įsigyti „Hi-Fi“ ir „Hi-End“ belaidžių sistemų, tačiau jos taip pat neveiks neįjungtos į tinklą.
Visgi turime nemažai sprendimo variantų:
- Tinkami baldai įrangai paslėpti. Galima įsigyti specialius baldus, kuriuose ne tik sutalpinsite įrangą, bet ir baldų sienelėse galėsite paslėpti visus kabelius. Tokio tipo baldų gamintojai atsižvelgia į garso technikos specifiką, pavyzdžiui, kad stiprintuvas gali kaisti, todėl tinkamai apdoroja valdų plokštes. Pasirinkę šį būdą, sutaupysite laiko, neapgadinsite sienų, o kolonėlės ne tik kokybiškai ištransliuos garsą, bet ir gražiai atrodys.
- Viskas subtiliai įkomponuota. Šiandien nebepopuliaru išstatyti ir visiems rodyti stambių gabaritų įrangą, kaip kad buvo madinga 1980-aisiais. Žmonės pirmiausia galvoja apie ergonomiką ir efektyvų erdvės panaudojimą. Tačiau nebeliko ir tų masyvių pusę kambario užimančių muzikinių centrų. Tad tinkamai pasirinktos garso kolonėlės interjero neapkraus ir vaizdo nesugadins, tačiau kai kuriais atvejais verta ne aklai vadovautis asmeniniais „patinka-nepatinka“, bet pasitarti su interjero dizaineriu.
- Įranga perkeliama į gretimą kambarį. Tęsiant patogumo temą, patariama investuoti į akustines sistemas, kurias galima valdyti mobiliaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Su išmaniaisiais prietaisais suderintos garso sistemos sprendžia būtinas užduotis ir nesukelia jokių nepatogumų konfigūruojant nustatymus. Išmaniosios technologijos padeda užtikrinti lankstumą ir valdymo elementus pritaikyti prie dizaino. Sistema veikia per „Wi-fi“, o muziką galime įjungti būdami bet kurioje namų vietoje.
Taigi kitoje patalpoje galima sustatyti visą garso sistemą, ypač jei nenorite įsigyti specialių baldų garso įrangai. Kambarėlis gali būti gana kompaktiškas, o vienintelis būtinas niuansas – gera ventiliacija, kad garsas sklistų plačiai ir pasiektų klausytojų ausis.
Pas mus namie garso aparatūra puikiai įsikomponuoją į bendrą interjerą. Pasirinkome nestandartinį dizainą su medžio motyvu – viskas labai puikiai žiūrisi