„Kaip aš galėčiau fotografuoti geriau?“ – šį klausimą sau ir kitiems užduoda ne vienas fotografija susidomėjęs žmogus. Visuomet yra labai nuostabu šalia savęs visame mokymosi procese turėti patyrusį fotografą, kuris galėtų jus vesti už rankos ir padėti lengviau suprasti visą tai, kas yra svarbiausia fotografijos srityje. Tačiau tai yra prieinama tikrai ne kiekvienam, todėl jei jūs pradėjote mokytis fotografuoti patys ir neturite pagalbininkų, Fotopriedai.lt sudarė naudingų patarimų sąrašą, kuris jums turėtų praversti.
Priartėkite
Jei jūsų nuotraukos nėra pakankamai geros, tai reiškia, kad jūs nesate pakankamai arti. Skamba neįprastai? Tačiau visą tai suprasti turėtumėte šiek tiek kitaip nei šią akimirką manote. Šiuo atveju yra kalbama apie dalyvavimą pačiame veiksme. Tai padeda suartėti su fotografuojamu objektu ar vaizdu. Tai padeda lengviau pajusti ir užfiksuoti tai, ką jūs iš tikrųjų įžvelgiate.
Kasdien fotografuokite
Pats geriausias būdas tapti geresniais fotografais – tai kasdienis fotografavimas. Taigi, fotografuoti turėtumėte kaip įmanoma dažniau. Ir tikrai nėra svarbu, ką jūs fotografuosite. Praleiskite šimtus ir tūkstančius valandų fotografuodami. Galite būti tikri, kad tai patobulins jūsų fotografavimo sugebėjimus ir padės suprasti, kokių klaidų jūs neturėtumėte daryti.
Matykite šviesą
Prieš pradėdami fotografuoti jūs visuomet turėtumėte pažvelgti iš kur krinta šviesa ir visą tai pasitelkti savo naudai. Tai svarbu tiek tuo atveju, kai kalbama apie saulės skleidžiamą šviesą, tiek ir tuomet, kai fotografuojama patalpoje. Pasistenkite suprasti, kaip krintanti šviesa sąveikauja su jūsų fotografuojamu objektu.
ISO
Kai kalbama apie ISO nustatymą, visuomet reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių. Visų pirma turite savęs paklausti, kokiu dienos metu jūs fotografuosite? Jei jūs fotografuojate lauke viduryje dienos, jums reikės naudoti mažesnį ISO, pvz., 100 arba 200. Tuo tarpu, jei jūs fotografuojate be trikojo, jums reikės padidinti ISO. Be to, turite atsakyti į klausimą, ar fotografuojamas objektas bus šviesus? Jei jis bus pernelyg tamsus, turėsite pasitelkti didesnį ISO, pvz., 800 ar 1600.
f/4
Ne vienas patyręs fotografas dažnai naudoja f/4 apertūrą. Jei jūs naudojate plačią apertūrą su ilgu objektyvu (200mm-400mm), jūs galite lengviau atskirti fotografuojamą objektą nuo fono. Tai padeda pagrindiniam objektui išsiskirti. Galite net neabejoti, kad tai visuomet suveikia!
Pažinkite savo fotoaparatą
Puikus būdas tapti geresniu fotografu yra susipažinimas su savo fotoaparatu. Kiekvienas fotoaparatas yra skirtingas, todėl turite žinoti, kokias funkcijas jums gali pasiūlyti jūsiškis. Žinoma, lengviausia visą tai padaryti skaitant savo fotoaparato instrukciją.
Pakraukite savo fotoaparato baterijas
Tai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip akivaizdus dalykas, tačiau bene kiekvienas fotografas kada nors gyvenime yra susidūręs su išsekusia savo fotoaparato baterija. Todėl prieš žengdami pro savo namų slenkstį būkite tikri, kad jūsų Nikon baterija yra įkrauta ir savo kuprinėje turite bent vieną atsarginę bateriją bei baterijų įkroviklį.
Tapkite fotografų bendruomenės dalimi
Internetas šiandien kiekvienam iš mūsų suteikia puikią galimybę tapti bet kurios mums patinkančios bendruomenės dalimi – ne išimtis yra ir fotografijos sritis. Jei dalyvausite fotografų bendruomenės veikloje galėsite sužinoti daugybę naudingos informacijos ir kur kas greičiau tobulėsite, nes mokysitės iš tikrų profesionalų.
Su savimi visuomet turėkite fotoaparatą
Paprasta – jūs negalite padaryti puikių nuotraukų, jei su savimi neturėsite fotoaparato. Jūs taip pat niekuomet negalite žinoti, kada pamatysite nuotraukos vertą akimirką. Todėl jei nenorite praleisti tokių svarbių kadrų, visuomet su savimi turėkite pagrindinę fotografavimo įrangą.