Griovimo darbai atliekami tikrai ne tik su kūju ir plaktuku. Šiuo metu yra naudojama kur kas pažangesnė technika, kuri ne tik padeda darbus atlikti kur kas greičiau, tačiau ir užtikrinti geresnę kokybę, didesnį saugumą. O tai svarbu yra nepriklausomai nei nuo griovimo masto, nei nuo to – koks objektas yra griaunamas.
Tiesa, kai kurie tautiečiai vis dar bando griovimo darbus atlikti patys, kadangi taip tikisi sutaupyti. Visgi, ar tikrai griovimo darbai kaina yra tokia didelė, kad verta rizikuoti savo be kitų saugumu?
Kinta griovimo galimybės
Paslaugų kainos yra labai įvairios. Bene pats geriausias būdas su jomis susipažinti – peržiūrėti internete. Galima patogiai palyginti įvairių įmonių teikiamas paslaugas ir rasti tuos, kurie geriausiai patenkina lūkesčius ne tik kainos prasme, tačiau ir kitomis smulkmenomis.
Daugeliui atrodo, kad kuo mažiau reikia griauti – tuo paslaugos kaina bus mažesnė. Tai nėra visiškai tiesa. Kartas išgriauti vieną, nedidelę sieną yra kur kas sudėtingiau nei visą objektą. Juk griaunant sieną reikia sudaryti labai detalų planą, apskaičiuoti smulkmenas, kurios leis ne tik pašalinti to, ko nereikia, tačiau taip pat ir užtikrinti, kad kitos sienos, kurios reikalingos, liks stabilioje pozicijoje, galiausiai, pastato konstrukcija apskritai nebus pažeista.
Dėl kainų visada geriausia yra tartis su specialistas. Išsakius jiems savo poreikius – dažniausiai gana tiksliai ne tik nurodomi paslaugų įkainiai, tačiau ir aptariamos sutarties sąlygos, kurios yra ne ką mažiau svarbios renkantis pačius geriausius.
Svarbiausia – tartis su specialistais
Vertinant kainas kai kurie galvoja – ar ne geriau griovimo darbus atlikti patiems. Juk tai gali atrodyti kaip patraukli tapymo galimybė. Tačiau ar taip ir yra? Praktikoje, deja, ne, kadangi kai bandoma atlikti griovimo darbus tiek be technikos, tiek be žinių – dažniausiai po visko tenka tvarkytis su pasekmėmis, kurios ne tik brangiai kainuoja, tačiau ir ne visada sutvarkomos apskritai.
Deja, tenka išgirsti vis daugiau istorijų, kai senus butus padaryti inovatyvesniais panorę lietuviai patys griauna sienas ir taip suardo viso daugiabučio konstrukciją. Objektai ne tik pradeda griūt, tačiau ir sugriūna visiškai. Žinoma, nespėjama susitvarkyti su instaliacijomis, komunikacijomis, kurios griuvimo metu sukelia daug grėsmės ir aplinkiniams objektams.
O to rezultatas yra kalti tautiečiai, kurie nusprendė taupyti. Juk pasisamdžius specialistus jie ne tik sudaro darbų planą, kuris yra saugus, tačiau ir apskritai įvertina – ar griovimas yra galimas. Jeigu ne, žinoma, reikia kliautis tais, kuriems tai yra kasdieninis darbas ir jie žino, kad po griovimo darbų gali iškilti didelė grėsmė visam objektui.