Mirtis visais laikais buvo apsupta didžiulės paslapties ir mistikos. Tai tema, kuria daugelis žmonių nėra linkę kalbėti ir diskutuoti. Visa tai dažnai žmonėms sukelia labai skaudžius ir nemalonius prisiminimus. Tačiau tai yra viena iš tų temų, kuriomis per amžius rašė žinomiausi rašytojai, poetai, mokslininkai ir filosofai. Tai tema, kuri jau tūkstančius metų yra plačiai nagrinėjama ir tiriama.
Ir nors žmonės apie mirtį stengiasi kalbėti retai, apie laidojimo tradicijas ir ritualus, kapines, gedėjimą ir kitas su šia tema susijusias detales galima pateikti gausybę įdomių ir neabejotinai daugeliui dar niekuomet iki šiol negirdėtų faktų.
Tuo tarpu, jei šią akimirką jūs bandote išspręsti kapavietės priežiūros klausimus ir jau kurį laiką neapsisprendžiate, kas galėtų būti tinkamiausia – kapo dengimas plokšte, kapavietės tvarkymas granito skalda ar smėliu, trinkelių klojimas ar kitų kapavietės projektų įgyvendinimas, bent trumpam leiskite sau atsipūsti ir susipažinkite su jūsų akiratį galinčiomis praplėsti įdomiomis detalėmis.
- Kiek sekundžių sudaro žmogaus gyvenimą. Vienas milijonas sekundžių – tai 11 dienų. Vienas milijardas sekundžių – tai visi 33 metai. Tai reiškia, kad vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė yra apytiksliai 2,5 milijardai sekundžių! Kai apie tai susimąstome tampa akivaizdu, kodėl yra sakoma, jog turėtume branginti kiekvieną gyvenimo akimirką.
- Mirčių statistika. Vidutiniškai per metus visame pasaulyje miršta apytiksliai 65 mln. žmonių, o tai reiškia, kad kiekvieną dieną miršta 178 000 žmonių. Tuo tarpu per valandą miršta 7425 žmonės, o per minutę – 120 žmonių.
- Ląstelių žūtis. Kai kalbama apie mirtį, nereikėtų žvelgti pernelyg abstrakčiai. Tai reiškia, kad negalime pamiršti ir mūsų kūno ląstelių. Skaičiuojama, kad kiekvieną minutę žmogaus kūne žūsta net 300 mln. ląstelių!
- Kaip į mirtį buvo žvelgiama senovėje. Dabar į mirtį mes žvelgiame kaip į žmogaus gyvenimo pabaigą. Tačiau anuomet senovės civilizacijose žmonės mirtį suvokdavo skirtingai. Pavyzdžiui, senovės egiptiečiai tikėjo, kad žmogaus mirtis yra tik vienas iš daugybės gyvenimo kelių.
- Kiek žmonių gyveno mūsų Žemėje. Modernūs žmonės Homo sapiens Žeme pradėjo vaikščioti apytiksliai prieš 50 000 metų. Remiantis „Gyventojų informacijos biuro“ (angl. „Population Reference Bureau“) duomenimis, nuo to laiko visame pasaulyje gimė daugiau nei 108 milijardai žmonių. Atsižvelgiant į tai, kad šiandien pasaulyje yra apytiksliai 7,8 milijardai gyventojų, tai reiškia, jog mes sudarome apytiksliai 7 % visų kada nors Žemėje gyvenusių žmonių.
- Natūralių mirčių skaičiaus padidėjimas. Statistika rodo, kad natūralių mirčių skaičiaus padidėjimas pasaulyje yra pastebimas per Kalėdas, dieną po Kalėdų ir Naujųjų metų dieną. Mokslininkai mano, kad taip yra dėl mažesnę patirtį turinčio personalo, kuris papratai budi tokiomis šventinėmis dienomis ligoninėse, ir žmonių sprendimo šventiniu metu atidėti gydymą ar operacijas. Kita vertus, nereikia pamiršti, kad savižudybių ir žmogžudysčių skaičius šventiniu laikotarpiu sumažėja.
- Kiek žmonių JAV miršta dėl medikų rašto. Skamba neįprastai ar netgi komiškai? Tačiau tai yra tiesa – žmonės pasaulyje miršta dėl neįskaitomo medikų rašto! Turbūt ir jūs ne kartą bergždžiai bandėte iššifruoti tai, kas buvo parašyta jūsų ligos istorijoje ar vaistų recepte? Pasirodo ši tendencija yra būdinga visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad vien JAV kasmet dėl gydytojų nesuprantamo rašto miršta daugiau nei 7000 žmonių.
- Žmogaus sąmonė po mirties. Mokslininkai rado įrodymų, kad žmogaus sąmonė gali išlikti bent keletą minučių po jo klinikinės mirties! Taip pat labai įdomu tai, kad praėjus vos trims dienoms po žmogaus mirties, enzimai, kurie žmogui esant gyvam padėdavo skaidyti jo suvartojamą maistą, patys pradeda valgyti žmogaus kūną.
Taigi, ar sužinojote ką nors naujo ir naudingo? Jei taip, dabar pats metas vėl kibti į tinkamiausių kapų priežiūros sprendimų paieškas!