Moteriškų korsetų tendencija aktyviai grįžta į madą, nors ir prieštarauja feminizmo idėjoms: manoma, kad judėjimas už lygybę išlaisvino moteris nuo būtinybės vilkėti nepatogias sukneles. Kas buvo korsetas jo atsiradimo metu, kaip pasikeitė požiūris į jį skirtingais laikais ir kuo jis tapo šiuolaikinėms moterims.
Moteriško korseto kilmė
Vienas pirmųjų moteriško korseto prototipų siejamas su Kretos-Mikėnų kultūra. Korsetą galima pamatyti deivės žalčio skulptūroje, kuri buvo sukurta apie 1600 m. pr. Kr. ir rasta XX amžiuje senoviniuose Knoso rūmuose Kretos saloje.
Sunku pasakyti, kur ir kada tiksliai atsirado korsetas. Elizabeth Ewing knygoje „Apatinio trikotažo mada: nuo Babilono iki Bikinio“ rašo, kad žodis korsetas pirmą kartą buvo pavartotas viduramžiais kartu su prancūzišku žodžiu cotte, apibūdinant vyrų apsiaustą.
Korsetas istorijoje ir kultūroje ne kartą paminėtas kaip moterų priespaudos ir patriarchato simbolis. Tačiau šiai garderobo detalei pasipriešino ir patys vyrai. Tačiau akivaizdu, kad moterims korsetai patinka ir jos dėvi juos mielai, kad įgautų tonusą, seksualią, jaunatvišką figūrą. Moterys dėvi korsetus, kad atrodytų patraukliai ir tinkamai apsirengusios. Sunku pasakyti, kur baigiasi laisvas moters pasirinkimas ir prasideda patriarchaliniai reikalavimai.
Kodėl šiuolaikinei moteriai reikalingas korsetas?
Korseto esmė iš pradžių buvo paprasta – suteikti moteriškai figūrai smėlio laikrodžio formą, kuri nuo seno buvo pripažinta formos tobulumu. Tačiau šiandien yra daugybė kitų būdų modeliuoti figūrą, tad kam vilktis save korsetais? Viena iš dizainerių teigė, kad korsetas – išsigelbėjimas nuo įprasto, galimybė sukurti paslaptingą įvaizdį pasaulyje, kuriame viskuo įprasta puikuotis.
Šiuolaikiniame pasaulyje korsetai moterims patinka ne tik todėl, kad tai labai pikantiška smulkmena, kuri nepaliks abejingo nė vieno vyro, bet ir dėl to, kad toks apatinis trikotažas vis tiek padeda vizualiai pakoreguoti figūrą:
- sumažinti juosmens apimtį;
- suteikti krūtinei stangrumo
- formuoti išdidžią karalienės laikyseną.
Beje, šiandien korsetai nepavojingi sveikatai, nes yra siuvami naudojant visai kitas technologijas ir nespaudžia vidaus organų, kaip galėjo būti anksčiau. Žinoma, korsetas vargu ar tinkamas kasdieniam dėvėjimui, tačiau kaip pikantiškas vakarinės suknelės elementas ar erotinio garderobo detalė – tiesiog nepakeičiamas.
.