Virtuvės baldai Panevėžyje, Berlyne, Niujorke ar kitame pasaulio krašte – yra pirmoji prekė, kurią įsigyja naujakuriai ar jaunavedžiai, tačiau baldų gamintojai pastebi, kad pirkėjai vis dažniau užsuka, norėdami pakeisti virtuvės baldų spintelių dureles, rankenas ar stalčius. Pokalbio metu dažniausiai paaiškėja, kad baldas nebetinkamas naudoti, nes buvo tiesiog neteisingai eksploatuojamas.
Virtuvės baldų eksploatacijos laikas yra maždaug 15 metų, tačiau laikantis kelių elementarių virtuvės baldų priežiūros taisyklių, šį laikotarpį galima gerokai prailginti.
Pradėkime nuo to, kad virtuvės baldai, kaip ir daugelis kitų, nėra tiesioginių saulės spindulių mėgėjai. Baldai, veikiami saulės, pradeda blukti. Tad ilgainiui baldų, kurie stovi saulėje, ir tų, kurie yra atokaitoje, spalvos skirsis net per kelis tonus. Žinoma, nublukę baldai gali ir toliau sėkmingai tarnauti ne vienerius metus, tačiau toks „žalmargis“ virtuvės komplektas tikrai neatrodys labai estetiškai. Norint to išvengti, vertėtų pasirūpinti, kad virtuvės baldų fasadų nepasiektų saulė.
Antrasis virtuvės baldų priešas – temperatūra. Savaime suprantama, kad virtuvėje dažniau svyruoja temperatūra nei kitoje namų patalpoje, tačiau net ir ant kokybiškiausių stalviršių griežtai draudžiama statyti dar karštus puodus ar keptuves, nes toje vietoje gali likti patamsėję ratilai, dar blogiau – gali atšokti ar susibanguoti virtuvinio stalviršio paviršius. Tad puodą, nukeliant nuo kaitlentės, po ranka visada vertėtų turėti pjaustymo lentelę ar specialų padėklą įkaitusiems paviršiams.
Trečiasis virtuvės baldų priešas – drėgmė. Anot specialistų, santykinė oro drėgmė virtuvėje turėtų būti 60-70 proc. Per didelė drėgmė virtuvėje ar nuolatinis baldų „laistymas“ vandeniu gali pakenkti baldų ar jų detalių vientisumui. Taigi, jei patalpoje nuolatos drėgna, būtina reguliariai vėdinti patalpas arba įsigyti drėgmės pertekliaus surinktuvą. Tuo tarpu, jei patalpoje sausa, būtinas oro drėkintuvas, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė.
Tad labai svarbu suprasti, kad netinkamos klimatinės sąlygos gali turėti neigiamos įtakos virtuvės baldų estetinei išvaizdai ir jų kokybei.
Papildomi virtuvės baldų priežiūros patarimai:
- Paslankias baldų dureles ar stalčius uždarykite švelniai, nenaudokite jėgos;
- Smulkindami produktus, naudokite pjaustymo lentelę, tokiu būdu nepažeiskite stalviršio paviršiaus;
- Virtuvės baldai išties nemėgsta drėgmės, todėl pasistenkite po darbo kruopščiai nuvalyti baldų paviršius;
- Neužstatykite baldais ventiliacijos angų, kurios būtinos elektros prietaisų ventiliacijai.