Automobiliniai kilimėliai: kaip išsirinkti tinkamiausius?

automobilių kilimėliaiTam, kad automobilio vairavimas bei važiavimas juo būtų malonus ir kokybiškas, būtina įsigyti ne vieną detalę. Viena iš jų yra automobiliniai kilimėliai. Nesunku pastebėti, kad šiandien automobilių kilimėliai sudaro labai didelį pasirinkimą, todėl būtina žinoti keletą pagrindinių principų, kurie neleis pasiklysti bei garantuos, kad pasirinksite tinkamai. Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausius automobilinius kilimėlius? Į šį klausimą bus atsakyta jau netrukus.

Kada verta rinktis guminius automobilinius kilimėlius?

Vienas iš tipų yra guminiai automobiliniai kilimėliai. Iš gumos pagaminti automobiliniai kilimėliai yra ypač populiarūs dėl vienos labai paprastos priežasties: nuo jų ypač lengva pašalinti susikaupusius nešvarumus, dulkes, purvą. Iš gumos pagamintus kilimėlius išplausite labai greitai, o dėl puikios savybės, jog ši medžiaga nesugeria drėgmės, išdžiovinsite per ypač trumpą laiką. Kaip žinia, guma yra viena pigiausių medžiagų, naudojamų pramonėje, todėl jos savikaina lemia palyginti nedidelę galutinio produkto, t.y., guminių kilimėlių kainą. Ir nors ši medžiaga nesugeria vandens, guminius kilimėlius ypač patariama rinktis artėjant lietingam ar snieguotam periodui, kadangi jie yra vonelės formos, tad puikiai sulaiko vandens perteklių. Kaip matyti, guminiai automobilių kilimėliai turi labai daug puikių savybių, todėl belieka tik pridurti, kad jei nusprendėte įsigyti būtent šio tipo produktą, nereikėtų rinktis pačių pigiausių, kadangi jie prastai gula ant salono grindų, o esant temperatūros svyravimui, gali sulūžti.

Kuomet verta rinktis iš medžiagos pagamintus automobilinius kilimėlius?

Atsvara guminiams automobiliniams kilimėliams tampa medžiaginiai automobiliniai kilimėliai. Lyginant su guminiais, medžiaginiai automobiliniai kilimėliai turi puikų privalumą: yra kur kas dekoratyvesni bei suteikia jaukumo automobilio salonui, kuria prabangos įspūdį. Taigi, jei siekiate sukurti puikų vaizdą automobilio salone, verta įsigyti iš medžiagos pagamintus automobilinius kilimėlius. Maža to, jie yra lengvesni už guminius kilimėlius. Vis dėlto, ne viskas yra taip gražu ir lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – būtina žinoti, kad lyginant su guminiais kilimėliais, iš medžiagos pagaminti kilimėliai turi tam tikrų trūkumų. Vienas iš jų – gerokai trumpesnis tarnavimo laikas. Dar viena svarbi detalė: pašalinti purvą, nešvarumus nuo medžiaginių kilimėlių yra gerokai sunkiau nei nuo guminių, be to, teks skirti kur kas daugiau laiko jų džiovinimui. Norint kuo ilgiau išlaikyti puikią pirminę jų išvaizdą, yra patariama naudoti ir papildomas priemones, pavyzdžius, kilimėlių spalvą paryškinančias putas. Taip pat svarbi ir dar viena detalė: medžiaginiai kilimėliai visiškai netinka tuo atveju, jei į automobilį nuolat patenka labai didelis drėgmės kiekis. Būtent todėl, iš medžiagos pagamintus kilimėlius yra patariama rinktis tik šiltuoju sezonu, kuomet šilta ir sausa. Na, o jei tuo atveju, jei tvirtai nusprendėte, kad automobilio saloną norite papuošti būtent šiais kilimėliais, atminkite, jog pasirenkant svarbų vaidmenį suvadins ir šerelių aukštis: kuo ilgesni jie bus, tuo ilgiau tarnaus kilimėlis.

Kaip matyti, kiekvienos rūšies automobiliniai kilimėliai turi savų privalumų bei trūkumų, todėl negalima pateikti griežto atsakymo, kuris pasirinkimas geresnis. Vis dėlto, jei norite pačių geriausių rezultatų, verta įsidėmėti, kad tikrai neprašausite pro šalį, jei įsigysite abu komplektus: medžiaginiai automobilių kilimėliai puikiai tiks naudoti šiltuoju, guminiai – vėsiuoju metų laiku.

Automobiliniai kilimėliai: viskas, ką turite apie juos žinoti

Ruošiatės įsigyti pirmąjį savo automobilį? Tuomet drąsiai galima tvirtinti, kad yra dešimtys, o  gal netgi šimtai  dalykų, kuriuos turite žinoti apie transporto priemonę, įskaitant ir visas papildomas jos detales. Viena iš jų yra automobiliniai kilimėliai. Klaidingai elgiasi tie žmonės, kurie mano, kad automobilių kilimėliai – tik menkas priedas prie transporto priemonės: iš tiesų, šie kilimėliai turi labai didelė svarbą ir egzistuoja labai daug dalykų, kuriuos apie  juos turi žinoti kiekvienas. Ar pasiruošę sužinoti viską, kas svarbiausia?

Vienas svarbiausių klausimų, kurį yra būtina rasti atsakymą, kalbant apie automobilinius kilimėlius, yra toks: kokia iš tiesų yra šių kilimėlių paskirtis – sukurti gražią atmosferą ar  jie naudojami ir praktiniais tikslais? Atsakant į klausimą, svarbu pabrėžti, kad automobiliniai kilimėliai atlieka abi šias funkcijas: ne tik padeda sukurti puikią automobilio salono išvaizdą, bet ir turi didelę praktinę naudą – apsaugo automobilį nuo drėgmės bei purvo, kurių ypač vėsiuoju metų laiku tikrai netrūksta. Tiesa, įdomu tai, kad iš medžiagos pagaminti automobiliniai kilimėliai yra geriausias pasirinkimas siekiantiems puikaus vaizdo, tuo tarpu guminiai automobilių kilimėliai labai tiks tiems, kurie labiau už viską vertina praktiškumą. Akcentuoti reikia dar ir tai, jog tais atvejais, kai sakome, medžiaginis kilimėlis, dar nereiškia, kad tai – vienintelis galimas pasirinkimas. Pasirodo, medžiaginiai kilimėliai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų. Na, o, patys populiariausi pasirinkimai yra: veltininiai bei kirpto pluošto automobiliniai kilimėliai.

Prižiūrėti šiuos kilimėlius pačiam ar kreiptis į profesionalus? Tai dar vienas klausimas, į kurį atsakymą yra būtina turėti dar prieš įsigyjant šiuos gaminius. Taigi, kaip pasielgti? Įdomiausia tai, kad vieningo atsakymo netgi nėra, todėl liks patiems priimti galutinį pasirinkimą. Vis dėlto, ekspertų nuomone, palaikyti guminių ar medžiaginių kilimėlių švarą bei tvarką tikrai nėra sudėtinga savarankiškai, tačiau siekiant paties geriausio rezultato, bent kartą per metus reikėtų kreiptis į profesionalus.

Labai svarbu užtikrinti šio gaminio stabilumą. Būtent dėl šio tikslo,  gali būti pasitelkiamos tam tikros priemonės: speciali kontaktinė juosta, kuri sukimba su automobilio kilimu ir kilimėliu arba specialūs fiksatoriais, neleidžiantys lysti kilimėliui.

Norintys įsigyti šių kilimėlių, turi žinoti, kad tai gali padaryti ne tik automobilių detalių bei aksesuarų salonuose, bet ir internetinėse parduotuvėse. Tiesa, pastarasis įsigijimo būdas turi kur kas daugiau pranašumų – taupo jūsų laiką ir pinigus.

Šiandien prekyboje galime rasti įvairių spalvų kilimėlių, todėl belieka tik konstatuoti, jog tai- grietas ir labai lengvas būdas atnaujinti savo automobili  saloną, tereikia tik pasirinkti kitokios spalvos, nei yra jūsų automobilio salonas, kilimėlius. Na, o, jei siekiate harmoningos darnos, tokiu atveju reikėtų rinktis tokios pat arba labai panašios spalvos kilimėlius.

Na, o pabaigai – dar vienas svarbus pastebėjimas. Tai – informacija apie šių kilimėlių tarnavimo laiką. Savaime suprantama, tai domina kiekvieną, kuris planuoja įsigyti tokį gaminį. Vis dėlto, tiksliai atsakyti į šį klausimą neįmanoma, kadangi  viskas priklauso nuo paties vartotojo: nuo to, kokie kilimėliai bus įsigyti ir nuo to, kokios eksploatacijos sąlygos jų laukia.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.